Zestawy z palnikiem tłokowym

MULTIPAL (16-75 kW)

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw automatyki do kotła składający się z palnika, dmuchawy, sterownika i zasobnika opału. Oferujemy zestaw podajnikowy do kotła. Jest to gotowy do montażu zestaw, który został odpowiednio skompletowany co zapewnia bezawaryjną pracę, wysoką jakość i gwarantuje, że wszystkie elementy będą ze sobą prawidłowo współpracować. Zestaw automatyki można wykorzystać do modernizacji zasypowego kotła, a także przy produkcji nowej jednostki.

Rodzaje paliwa

Palnik

MULTIPAL to tłokowy podajnik rynnowy. Produkowany jest o mocach od 15 do 75 kW. 

multipal 16 75 kw f

Podajnik podaje paliwo z zasobnika do paleniska za pomocą tłoka, który wykonuje posuwisto-zwrotny.

Tłok podający opał jest wzmocniony, zabezpieczony wymiennymi elementami ze stali kwasoodpornej (zgarniacz). Element roboczy (tłok) jest ułożyskowany. Poprawia to płynność jego pracy, żywotność oraz korzystnie wpływa na cichobieżność.

Za pomocą palnika MULTIPAL można spalać paliwo do 40 mm granulacji.

W strefę żaru doprowadzone jest powietrze pierwotne oraz powietrze wtórne. Ważną zaletą palnika jest stały deflektor, który po nagrzaniu dopala pyły i gazy palne. Podajnik typuMULTIPAL można stosować do kotłów nowych jak również już eksploatowanych. MULTIPAL jest przedmiotem zgłoszenia jako wzór przemysłowy w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej o palniku Multipal