Palniki żeliwne

EKOENERGIA (10-75 kW)

EKOENERGIA to żeliwny palnik nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32 mm. Podstawowymi paliwami są eko-groszek i miał węglowy.

Palnik bez zmian konstrukcyjnych pracuje również bez zarzutu na biopaliwach jak pellety i zrębki oraz z paliwami spiekającymi się tworząc szlakę. Cały korpus, ślimak i palenisko są wykonane z żeliwa. Ślimak posiada przeciwzwój co ułatwia spalanie miału. Czytaj więcej

Konstrukcja ta gwarantuję o wiele dłuższą żywotność wszystkich podzespołów. Żeliwny ślimak jest odporny na wpływ temperatury a także na korozję, która szczególnie udziela się przy spalaniu miału. Dodatkowo ślimak podający opał wykonany jest z żeliwa sferoidalnego.

Rodzaje paliwa

Zalety

Bieg wsteczny napędu

Układ podający posiada na silniku przełącznik kierunku pracy. W łatwy sposób umożliwia to cofnięcie ślimaka w przypadku zablokowania się. 

Szeroka ramka zasypu paliwa

Eliminuje zajawisko zawieszania się paliwa w zasobniku. 

Palnik wielopaliwowy

Dzięki temu, że układ paleniska jest uniwersalny nie jesteśmy ograniczeni do jednego rodzaju paliwa. Możemy wybrać źródło najkorzystaniejsze dla nas w danej chwili. 

Produkt Polski
Gwarancja 24 miesiące
Przeciwzwój w palenisku
Wzór zastrzeżony
Żeliwne palenisko w kształcie kwadratu