Palniki żeliwne

ECO (10-50 kW)

Podajnik żeliwny typu ECO na paliwa stałe posiada żeliwny korpus, ślimak oraz palenisko. Ślimak posiada zwój przeciwbieżny co ułatwia spalanie miału węglowego.

Konstrukcja ta gwarantuje o wiele dłuższą żywotność wszystkich podzespołów. Żeliwny ślimak jest odporny na wpływ temperatury, a także korozję, która szczególnie udziela się przy spalaniu miału. Dodatkowo ślimak podający opał wykonany z jest z żeliwa sferoidalnego i jest dwustronnie podparty co organiczna ilość drgań do minimum. Palenisko zostało dokładnie sprawdzone iprzetestowane. Czytaj więcej

Specjalny system nawierceń otworów dolotowych wykonany w palenisku gwarantuje bardzo dobre spalanie oraz zapewnia sprawne i optymalne działanie palnika. Dzięki zastosowaniu niemieckiej przekładni BHF cały układ jest bardzo cichy. Palnik występuje w mocach 10, 19, 25, 30-50 kW.

Podajnik ECO objęty jest 24 miesięczną gwarancją.

Rodzaje paliwa

Zalety

Bieg wsteczny napędu

Układ podający posiada na silniku przełącznik kierunku pracy. W łatwy sposób umożliwia to cofnięcie ślimaka w przypadku zablokowania się. 

Szeroka ramka zasypu paliwa

Eliminuje zajawisko zawieszania się paliwa w zasobniku. 

Palnik wielopaliwowy

Dzięki temu, że układ paleniska jest uniwersalny nie jesteśmy ograniczeni do jednego rodzaju paliwa. Możemy wybrać źródło najkorzystaniejsze dla nas w danej chwili. 

Produkt Polski
Gwarancja 24 miesiące
Przeciwzwój w palenisku
Wzór zastrzeżony
Żeliwne palenisko w kształcie kwadratu