Kotły na pellet

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kotły na pellet - BIOVERT. Wyposażone są w NAJLEPSZY palnik pelletowy na rynku – KIPI. Układ jest całkowicie automatyczny: sam się rozpala, czyści i wygasza. Układ KIPI posiada system płynnej regulacji mocy kotła (sterownik PLUM), okrągłą obrotową komorę palnika, dmuchawę i zapalarkę. Obrotowa komora gwarantuje, że palnik oczyści się sam przy paliwie o niższej jakości. Kotły na pellet BIOVERT występują w mocach 16-40 kW.

Kotły na pellet są ekologiczne. Emisja dwutlenku węgla jest śladowa, a popiół biodegradowalny. Każdy kocioł, który jest przystosowany do spalnia pelletu posiada układ automatycznego zapalania. Od strony użytkowania ułatwia to bardzo eksploatację. Nasze kotły na pellet korzystają z automatyki firmy PLUM. Dostępne są opcje: moduł internetowy (ecoNET), moduł sonda lambda (ecoLAMBDA), panel pokojowy z wieloma funkcjami (ecoSTER 200) lub wersja z dotykowym wyświetlaczem ecoTOUCH.

KMB-BIO WITKOWSKI
Kotły na biomasę

Kotły typu KMB-FIRE są automatycznymi kotłami dwupaleniskowymi. Wyposażone są w palnik rynnowy z zapalarką automatyczną i sterownik fuzzy logic.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki, a obsługa minimalna. Proces rozpalania pelletu i eko-groszku odbywa się automatycznie.

Najważniejszą zaletą oprócz niemalże bezobsługowej pracy jest dodatkowe palenisko w formie rusztu wodnego (dodatkowy odbiór ciepła). Pozwala ono spalanie np. drewna, węgla kamiennego bez konieczności wygaszania paleniska automatycznego.

MULTIBIO WITKOWSKI
Kotły na biomasę

Pragniemy przedstawić Państwu nowy produkt na rok 2014. Nasza nowość to kotły opalane słomą – modelMULTIBIO. MULTIBIO to kotły wsadowe, których podstawowym paliwem jest słoma żytnia, pszenna, gryczana i rzepakowa.

Zastępcze paliwo to suche drewno kawałkowe. Kotły występują w mocach od 40 do 650 kW. Przy opalaniu kotłów można wykorzystać prostopadłościenne kostki 0,4x0,8x0,4 m lub baloty o średnicach 1m; 1,2m; 1,6m i 1,8 m.

BIOMAXI WITKOWSKI
Kotły na biomasę

Kotły typu BIOMAXI są kotłami na biomasę. Wyposażone są w palnik rynnowy i zbiornik 0,7 m3. Przeznaczone są do spalania zrębki drzewnej, pelletu i zbóż.

Układ podający posiada własne mieszadło, które zapobiega zawieszaniu się paliwa wewnątrz okrągłego zasobnika. Proces spalanie pelletu, owsa, zrek odbywa się automatycznie. Obsługa z strony użytkownika ogranicza się do okresowego czyszczenia kotła oraz uzupełniania paliwa.

Ważną zaletą jest dodatkowe palenisko w formie rusztu wodnego (dodatkowy odbiór ciepła). Pozwala ono spalanie np. drewna kawałkowego, węgla kamiennego, makulatury bez konieczności wygaszania paleniska automatycznego.