Kotły na pellet

 

Kotły na pellet

W naszej ofercie znajdziecie Państwo trzy rodzjae kotłów na pellet: SMART 5, SMART 5 VARIO i BIOVERT. Wyposażone są w NAJLEPSZY palnik pelletowy na rynku – KIPI. Układ jest całkowicie automatyczny: sam się rozpala, czyści i wygasza. Układ KIPI posiada system płynnej regulacji mocy kotła (sterownik PLUM), okrągłą obrotową komorę palnika, dmuchawę i zapalarkę. Obrotowa komora gwarantuje, że palnik oczyści się sam przy paliwie o niższej jakości. Kotły na pellet SMART 5 występują w mocach 12-36 kW, SMART5 VARIO 12-150 kW, BIOVERT 15-40 kW.

Kotły na pellet są ekologiczne. Emisja dwutlenku węgla jest śladowa, a popiół biodegradowalny. Każdy kocioł, który jest przystosowany do spalnia pelletu posiada układ automatycznego zapalania. Od strony użytkowania ułatwia to bardzo eksploatację. Nasze kotły na pellet korzystają z automatyki firmy PLUM. Dostępne są opcje: moduł internetowy (ecoNET), moduł sonda lambda (ecoLAMBDA), panel pokojowy z wieloma funkcjami (ecoSTER 200) lub wersja z dotykowym wyświetlaczem ecoTOUCH.

Uwaga! Dla Klientów najbardziej wymagających wprowadziliśmy opcjonalne palniki firmy PELLAS X. Są dostępne dwa modele: REVO i seria M. O szczegóły zapytaj nasz dział handlowy.

Kocioł SMART 5 VARIO 12-36 kW
Kotły na pellet

SMART 5 VARIO to nowoczesny kompaktowy kocioł na pellet. Dostępne moce 12-150 kW. Kotły spełniają najwyższą klasę emisji spalin 5 oraz dyrektywę europarlamentu ECODESIGN 2020. SMART 5 VARIO - linia kotłów, które wysoko efektywnie spalają pellet z drewna o średnicy 6 lub 8 mm. Jest to kocioł w pełni automatyczny. Palnik pelletowy sam się rozpala, wygasza i czyści!

Wymiennik ciepła (kocioł) to bardzo sprawna konstrukcja cieplna (do 95,0%). Potwierdzone badaniami ICHPW i innych jednostkach akredytowanych. Korpus tworzą: popielnik, komora paleniskowa, wymiennik rurowy i kanał nawrotny. Łatwe czyszczenie kotła znajduje się od frontu kotła. Rozwiązanie zastrzeżone jest w UPRP.

BIOVERT KOTŁY WITKOWSKI
Kotły na pellet

BIOVERT - linia kotłów/pieców CO, które wysoko efektywnie spalają pellet z drewna o średnicy 6 lub 8 mm. Jest to kocioł w pełni automatyczny. Palnik pelletowy sam się rozpala, wygasza i czyści!

Korpus kotła to bardzo sprawna konstrukcja cieplna (do 91,6%). Potwierdzone badaniami ICHPW w Zabrzu (jednostka 21 kW uzyskała 5 klasę emisji spalin). Korpus tworzą: kanały konwekcyjne, palenisko oraz popielnik. Kanały konwekcyjne posiadają zastrzeżony prawem kształt. Łatwe czyszczenie kotła znajduje się od frontu kotła.

BIOVERT wyposażony jest w NAJLEPSZY palnik pelletowy na rynku – KIPI. Układ KIPI posiada system płynnej regulacji mocy FUZZY LOGIC kotła (sterownik PLUM), okrągłą obrotową komorę palnika, dmuchawę i zapalarkę. Obrotowa komora gwarantuje, że palnik oczyści się sam przy paliwie o niższej jakości. Okrągła komora wytwarza także lepsze warunki spalania, co przekłada się na ekonomikę całego procesu grzewczego.