Kotły na pellet

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kotły na pellet - BIOVERT. Wyposażone są w NAJLEPSZY palnik pelletowy na rynku – KIPI. Układ jest całkowicie automatyczny: sam się rozpala, czyści i wygasza. Układ KIPI posiada system płynnej regulacji mocy kotła (sterownik PLUM), okrągłą obrotową komorę palnika, dmuchawę i zapalarkę. Obrotowa komora gwarantuje, że palnik oczyści się sam przy paliwie o niższej jakości. Kotły na pellet BIOVERT występują w mocach 16-40 kW.

Kotły na pellet są ekologiczne. Emisja dwutlenku węgla jest śladowa, a popiół biodegradowalny. Każdy kocioł, który jest przystosowany do spalnia pelletu posiada układ automatycznego zapalania. Od strony użytkowania ułatwia to bardzo eksploatację. Nasze kotły na pellet korzystają z automatyki firmy PLUM. Dostępne są opcje: moduł internetowy (ecoNET), moduł sonda lambda (ecoLAMBDA), panel pokojowy z wieloma funkcjami (ecoSTER 200) lub wersja z dotykowym wyświetlaczem ecoTOUCH.

MULTIBIO WITKOWSKI
Kotły na biomasę

Kotły opalane słomą – MULTIBIO. To kotły wsadowe, których podstawowym paliwem jest słoma żytnia, pszenna, gryczana i rzepakowa.

Zastępcze paliwo to suche drewno kawałkowe. Kotły występują w mocach od 40 do 650 kW. Przy opalaniu kotłów można wykorzystać prostopadłościenne kostki 0,4x0,8x0,4 m lub baloty o średnicach 1m; 1,2m; 1,6m i 1,8 m. Kotły proponowane przez naszą firmę to konstrukcje trzy ciągowe. Rozwiązanie trzy ciągowe znacznie podnosi sprawność kotła grzewczego, obniżania temperaturę spalin (strata kominowa zmniejsza się nawet o 35%), a w konsekwencji kocioł jest oszczędniejszy niż dwu ciągowy.

BIOMAXI WITKOWSKI
Kotły na biomasę

Kotły typu BIOMAXI są kotłami na biomasę. Wyposażone są w palnik rynnowy i zbiornik 0,7 m3. Przeznaczone są do spalania biomasy niedrzewnej w formie pelletu.

Układ podający posiada własne mieszadło, które zapobiega zawieszaniu się paliwa wewnątrz okrągłego zasobnika. Proces spalanie np. agropelletu, owsa odbywa się automatycznie. Obsługa z strony użytkownika ogranicza się do okresowego czyszczenia kotła oraz uzupełniania paliwa.

Ważną zaletą jest dodatkowe palenisko w formie rusztu wodnego (dodatkowy odbiór ciepła). Pozwala ono spalanie np. brykietu z słomy. Kotły produkowane są o mocach 19-38 kW.  Jednostki 19-38 kW cztery kanały konwekcyjne. Sterowniki firmy PROND i TIMEL zapewnia pełną pracę automatyczną.

Kotły charakteryzują się: powiększonym ekranem grzewczym, powiększonym popielnikiem, szarym młotkowym malowaniem i zabudowanym sterownikiem.