Kotły z podajnikiem ślimakowym

KMB-R

Kotły typu KMB-R są automatycznymi kotłami na paliwa stałe. Wyposażone są w ślimakowy podajnik retortowy lub rynnowy pozwalający spalać paliwa ekologiczne.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki. 

Najważniejszą zaletą oprócz niemalże bezobsługowej pracy jest dodatkowy ekran grzewczy wodny lub żeliwny (dodatkowy odbiór ciepła).

  Czytaj więcej

Kotły KMB-R produkowane są w zakresie 19-500 kW.
Charakterystyczną cechą kotłów KMB-R jest ich niska emisja szkodliwych związków dzięki bezdymnemu spalaniu opału. Kotły serii KMB-R mogą pracować w trybie zimowym i letnim. W trybie zimowym wykorzystują pełną moc. W trybie letnim ogrzewają tylko zbiornik ciepłej wody użytkowej (bojler). Tryb letni cechuje się bardzo małym zużyciem opału.
Kotły mocy od 19 do 50 kW są wyposażone w żeliwny palnik ECO lub APR. Umożliwia on spalanie biomasy niedrzewnej.
Kotły serii KMB-R zostały przebadane pod kątem emisji spalin w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Rodzaje paliwa

Zalety

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się.

Izolacja drzwiczek

Wprowadzona została dodatkowa izolacja drzwiczek: czyszczeniowych oraz paleniskowych w celu minimalizacji oddawania ciepła poza kocioł. Izolacja wykonana jest z wermikulitu o grubości 20-30 mm.

Konfiguracja kotła (16)

Jako jedyny na rynku producent kotłów wprowadziliśmy od 11 do 16 możliwych konfiguracji technicznych dla danego kotła. W zakłdce "konfiguracja" znajdziecie Państwo kotły przedstawione w rzucie z góry. Obrazują one różne położenie komina i podajnika. Każda wariantowi przypisany jest numer. Jest to bardzo korzystne rozwiąznie dla Klientów, ułatwia opisanie swoich potrzeb i eliminuje ryzyko popełnienia błędu w trakcie zamówienia. UWAGA! Nie doliczamy dodatkowych kosztów za wybór konfiguracji!

Ekran grzewczy

Ekran grzewczy może być wodny lub żeliwny. Ekran wodny wykonany jest z rur grubościennych, a ekran żeliwny tworzą pojedyńcze żeliwne belki. Służy do zapewnienia użytkownikowi minimalnego komfortu grzewczego w przypadku awarii automatycznego podajnika lub braku energii elektrycznej. Z ekanu grzewczego można korzystać tylko w przypadku konieczności. Nie jest to dodatkowe palenisko na którym można spalać odpady lub śmieci. Ekran wodny dodatkowo odbiera ciepło i zwiększa powierzchnie odbioru ciepła. Na ekranie można spalać paliwa ekologiczne tzw. biomasę niedrzewną w formie brykietu. 

Wysoka sprawność cieplna wymiennika <87%

Zapewnia, że wytworzone ciepło zanim wydostanie się do przewodu kominowego zostanie wykorzystane do maksimum.

Wielofunkcyjny sterownik kotła

Zadowoli on szereg najbardziej wymagających Klientów. Posiada min. strefy czasowe. Obsługuje pompy C.O. oraz pompę C.W.U. Dodatkowo może współpracować z panelem pokojowym oraz panelem pogodowym. Docenicie również Państwo funkcję Priorytetu C.W.U. szczególnie w okresie letnim kiedy kocioł może ogrzewać tylko zbiornik ciepłej wody. Możliwość zamontowania termostatu pokojowego lub pogodowego.

Dodatkowe zabezpieczenie wodne typu "strażak"

Całkowicie redukuje możliwość zapłonu paliwa w zasobniku. Działa na zasadzie zaworu termostatycznego - wtedy gdy temp. na czujniku przekroczy daną wartość zostaje otwarty zawór i woda zalewa żar (opcja).

Technologia produkcji

Wszystkie kotły produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej. Do produkcji używamy specjalnej blachy kotłowej. W naszych kotłach stosujemy dużą ilość "gięć", pozwala to zredukować większość spawów, przekłada się to na jeszcze wyższą jakość i precyzję wykonania.

Dogodne usytuowanie wyczystki z przodu kotła

Pozwala na bardzo łatwe i szybkie oczyszczenie kanałów konwekcyjnych wymiennika.

Zabezpieczenia i czujniki

Kocioł posiada szereg czujników i zabezpieczeń - ważna zaleta z punktu bezpiecznego użytkowania kotła. Zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do podajnika - 70 oC. Czujnik przegrzania silnika napędu podającego. Na standardowym wyposażeniu znajdują się również czujniki: temp. kotła, c.w.u., kontraktonowy (gwarantuje zawsze tą samą pozycję startową tłoka) oraz cz. termostatyczny kotła, który w przypadku osiągnięcia wartości krytycznej załącza wszystkie pompy i przerywa pracę dmuchawy.

Powiększony zbiornik opału

Rozwiązanie to ma bardzo duży wpływ na komfort obsługi kotła. Ponadto otwór załadunkowy jest nisko od podłoża (ułatwia to uzupełnienie opału). Jednorazowy zasyp zbiornika może wystarczyć nawet do 7 dni. W tym czasie obsługa kotła ogranicza się tylko do jego kontrolowania i czyszczenia popielnika.

Żeliwny palnik ECO

Jest standardowym wyposażeniem kotłów do mocy 50 kW. Cały korpus, ślimak i palenisko są wykonane ze specjalnego żeliwa. Konstrukcja ta gwarantuję o wiele dłuższą żywotność wszystkich podzespołów w porównaniu z palnikami stalowymi. Żeliwny ślimak jest odporny na wpływ temperatury a także na korozję, która szczególnie udziela się przy spalaniu miału. Ślimak jest dwustronnie podparty, a silnik posiada bieg wsteczny.

Prawe i lewe obroty silnika napędzającego