Kotły na biomasę

BIOMAXI

Kotły typu BIOMAXI są kotłami na biomasę. Wyposażone są w palnik rynnowy i zbiornik 0,7 m3. Przeznaczone są do spalania biomasy niedrzewnej w formie pelletu.

Układ podający posiada własne mieszadło, które zapobiega zawieszaniu się paliwa wewnątrz okrągłego zasobnika. Proces spalanie np. agropelletu, owsa odbywa się automatycznie. Obsługa z strony użytkownika ogranicza się do okresowego czyszczenia kotła oraz uzupełniania paliwa.

Ważną zaletą jest dodatkowe palenisko w formie rusztu wodnego (dodatkowy odbiór ciepła). Pozwala ono spalanie np. brykietu z słomy. Kotły produkowane są o mocach 19-38 kW.  Jednostki 19-38 kW cztery kanały konwekcyjne. Sterowniki firmy PROND i TIMEL zapewnia pełną pracę automatyczną.

Kotły charakteryzują się: powiększonym ekranem grzewczym, powiększonym popielnikiem, szarym młotkowym malowaniem i zabudowanym sterownikiem.

Rodzaje paliwa

Zalety

Ekran grzewczy

Kocioł posiada ekran grzewczy. Występują dwa rodzaje ekranów: wodny i żeliwny. Klient decyduje, którą wersje chce zamówić. Na ekranie grzewczynam tylko i wyłącznie w stuacjach awaryjnych możliwe jest spalanie paliwa ekologicznego np. brykiet z biomasy niedrzewnej. Takie rozwiązanie zapewnia użytkownikowi minimalny komfort grzewczy w przypadku awarii układu automatycznego. Zabronione jest spalanie śmieci lub odpadów.

Konfiguracja kotła (18)

Jako jedyny na rynku producent kotłów wprowadziliśmy od 2 do 22 możliwych konfiguracji technicznych dla danego kotła. W zakłdce "konfiguracja" znajdziecie Państwo kotły przedstawione w rzucie z góry. Obrazują one różne położenie komina i podajnika. Każda wariantowi przypisany jest numer. Jest to bardzo korzystne rozwiąznie dla Klientów, ułatwia opisanie swoich potrzeb i eliminuje ryzyko popełnienia błędu w trakcie zamówienia.
UWAGA! Nie doliczamy dodatkowych kosztów za wybór konfiguracji!

Sterownik kotła

Psiadamy sterowniki różnego typu. Od sterowników prostych do zaawansowanych pracujących na algorytmie FUZZY LOGIC / PID. Szczegóły sprawdż w zakładce "STEROWNIK".

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się np. uszczelki, rączki, napędy i inne. Cała oferta dostępna jest w naszym sklepie internetowym pod adresem: http://www.sklep-witkowski.pl

Izolacja drzwiczek

Wprowadzona została dodatkowa izolacja drzwiczek: czyszczeniowych oraz paleniskowych w celu minimalizacji oddawania ciepła poza kocioł. Izolacja wykonana jest z płyty ceramicznej o grubości 20-25 mm.

Wysoka sprawność cieplna wymiennika <87%

Zapewnia, że wytworzone ciepło zanim wydostanie się do przewodu kominowego zostanie wykorzystane do maksimum.

Dodatkowe zabezpieczenie wodne typu "strażak"

Całkowicie redukuje możliwość zapłonu paliwa w zasobniku. Działa na zasadzie zaworu termostatycznego - wtedy gdy temp. na czujniku przekroczy daną wartość zostaje otwarty zawór i woda zalewa żar (opcja).

Wyczystka kotła od frontu

Pozwala na bardzo łatwe i szybkie oczyszczenie kanałów konwekcyjnych wymiennika.

Zabezpieczenia i czujniki

Kocioł posiada szereg czujników i zabezpieczeń - ważna zaleta z punktu bezpiecznego użytkowania kotła. Zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do podajnika - 70 oC. Czujnik przegrzania silnika napędu podającego. Na standardowym wyposażeniu znajdują się również czujniki: temp. kotła, c.w.u., kontraktonowy (gwarantuje zawsze tą samą pozycję startową tłoka) oraz cz. termostatyczny kotła, który w przypadku osiągnięcia wartości krytycznej załącza wszystkie pompy i przerywa pracę dmuchawy.

Technologia produkcji

Wszystkie kotły produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej. Do produkcji używamy specjalnej blachy kotłowej. W naszych kotłach stosujemy dużą ilość "gięć", pozwala to zredukować większość spawów, przekłada się to na jeszcze wyższą jakość i precyzję wykonania.