Kotły klasy 5

CARBON 5

CARBON 5 to kotły z palnikiem retortowym od 16 do 30 kW. Kotły spalają paliwo typu eko groszek. CARBON 5 uzyskał 5 klasę emisji spalin. Całkowite zasypanie zasobnika paliwem, pozwala na bezobsługową pracę kotła centralnego ogrzewania przez wiele dni. Stalowy korpus wodny kotła w kształcie prostopadłościanu wykonany jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm (wewnątrz) oraz 4 mm (dla zewnętrznych elementów).

Nowoczesna konstrukcja wymiennika umożliwia osiąganie wysokiej sprawności kotła. Na standardowe wyposażenie kotła składa się: system wyrównania ciśnienia w koszu, czyszczaki, dmuchawa i dokumentacja techniczna. Czytaj więcej

Sterownik kotła CARBON 5 obsługuje 4 Pompy, 1 mieszacz, 1 termostat, regulacje pogodową i pokojową. Istnieje możliwość zamontowania SONDY LAMBDA. Dzięki zastosowaniu sterownika PLUM praca kotła jest w pełni zoptymalizowana. W opcji jest także moduł internetowy ecoNET. Dostępne moce grzewcze: 16, 20, 25, 30 kW. Kotły CARBON 5 cieszą się bardzo dużym powodzeniem ze względu na małe wymiary i proste czyszczenie.

Kotły przeznaczone są do systemów wodnych centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej (biurowce, hale, magazyny, itp.).

Rodzaje paliwa

Zalety

Ekodesign / Ekoprojekt

Nasze kotły spełniają założenia Ekoprojektu / Ecodesign. Kotły są ekologiczne, energooszczędne i przyjazne w użytkowaniu. Kotły mogą być stosowane w programach samorządowych, które mają na celu wymianę starych urządzeń grzewczych na nowe, które spełniają aktualne ekologiczne normy. 

5 klasa emisji spalin

Jest to obecnie najwyższa klasa emisji spalin kotła grzewczego. Umożliwia ubieganie się o dofinanosowanie przy zakupie kotła. Kotły klasy 5 nie posiadają dodatkowego paleniska. 

Dotykowy wyświetlacz

Ekran sterownika jest kolorowy i dotykowy. Sterownik produkowany jest przez firmę PLUM.

Czujniki krańcowe drzwiczek

Zastosowanie krańcówek we wszystkich drzwiczkach w kotle jest dodatkowym zabezpieczeniem, które podczas otwarcia drzwiczek przerywa pracę wentylatora nadmuchowego oraz podajnika paliwa.

Zawirowywacze spalin

Są to stalowe wkładki o specjalnym kształcie. Wprowadzają dodatkowe zaburzenia w przepływie spalin. Poprawiają efektywność odbioru ciepła. 

Izolacja drzwiczek

Wprowadzona została dodatkowa izolacja drzwiczek: czyszczeniowych oraz paleniskowych w celu minimalizacji oddawania ciepła poza kocioł. Izolacja wykonana jest z płyty ceramicznej o grubości 20-25 mm.

Moduł internetowy
(ecoNET 300)

ecoNET300 to moduł komunikacyjny, który umożliwia zdalne zarządzanie pracą urządzeń PLUM za pomocą komputera, tabletu, telefonu przez Internet. Użytkownik ma dzięki temu możliwość sterowania parametrami: pracy pomp, mieszaczy, wentylatorów, spalania. Moduł jest opcją dodatkowo płatną. Na stronie producenta można pobrać aplikację na systemy Android i iOS. Więcej informacji o ecoNET 300 znjadziesz tutaj.

System wyrównywania ciśnienia w zbiorniku

Jest to system, który doprowadza część powietrza z dmuchawy do zbiornika paliwa.

Efekt jest taki, że ścianki wewnętrzne zawsze są suche, a nadciśnienie zapobiega cofaniu się dymu z palnika. 

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się np. uszczelki, rączki, napędy i inne. Cała oferta dostępna jest w naszym sklepie internetowym pod adresem: http://www.sklep-witkowski.pl

Sterownik kotła

Psiadamy sterowniki różnego typu. Od sterowników prostych do zaawansowanych pracujących na algorytmie FUZZY LOGIC / PID. Szczegóły sprawdż w zakładce "STEROWNIK".

Wyczystka kotła od frontu

Pozwala na bardzo łatwe i szybkie oczyszczenie kanałów konwekcyjnych wymiennika.

Zabezpieczenia i czujniki

Kocioł posiada szereg czujników i zabezpieczeń - ważna zaleta z punktu bezpiecznego użytkowania kotła. Zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do podajnika - 70 oC. Czujnik przegrzania silnika napędu podającego. Na standardowym wyposażeniu znajdują się również czujniki: temp. kotła, c.w.u., kontraktonowy (gwarantuje zawsze tą samą pozycję startową tłoka) oraz cz. termostatyczny kotła, który w przypadku osiągnięcia wartości krytycznej załącza wszystkie pompy i przerywa pracę dmuchawy.

Sterowanie pogodowe

Czujnik od sterowania pogodowego montowany jest na zewnątrz budynku. Za pośrednictwem krzywych grzewczych dostosuwuje charakterystykę pracy kotła.

Moduł ecoLAMBDA
(opcja)

ecoLAMBDA jest nowoczesnym urządzenie elektroniczne przeznaczone do pomiaru i regulacji zawartości tlenu w spalinach. Moduł ecoLAMBDA wyposażony jest w interfejs komunikacyjny nowej generacji, za pomocą którego wyniki pomiaru z modułu są przesyłane do regulatora. Efektem tego jest zapewnienie optymalizacji procesu spalania. Opcja dodatkowo płatna. Więcej informacji tutaj.

Obsługa 4 pomp wodnych

Sterownik serii PLATINUM obejmuje pompy: CO1, CO2, cyrkulacyjną i dodatkową.

Atestowana stal kotłowa
Technologia produkcji

Wszystkie kotły produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej. Do produkcji używamy specjalnej blachy kotłowej. W naszych kotłach stosujemy dużą ilość "gięć", pozwala to zredukować większość spawów, przekłada się to na jeszcze wyższą jakość i precyzję wykonania.