APR 12-35 kW WITKOWSKI
Palniki stalowo-żeliwne

Palnik rynnowy APR firmy „Ślusarstwo-Kotlarstwo” Bogdan Witkowski to nowatorska konstrukcja. Nazwa „rynnowy” wzięła się od podobieństwa kształtu paleniska do popularnej rynny deszczówki. APR to konstrukcja nowych rozwiązań.

Palnik rynnowy posiada własny deflektor, który można łatwo zdemontować, oczyścić lub wymienić. Palenisko oraz deflektor są z bardzo dobrej jakości żeliwa sferoidalnego. Zaokrąglony kształt paleniska pozwala na całkowite spalanie opału. Powietrze pierwotne podawane jest przez dolne otwory, powietrze wtórne ma osobne wloty z boku. Dzięki swojej konstrukcji (brak kolana prowadzącego) podawanie paliwa nie powoduje dużego tarcia. Palnik APR opcjonalnie można rozbudować o zabezpieczenie wodne „strażak”.

08 Palnik APR 2 (model)_m
Palniki stalowo-żeliwne

SV 200 to układ podawania paliwa stałego, który posiada system równomiernego rozprowadzania powietrza w komorze spalania. System przepustnic powietrznych oraz wymuszonego obiegu powietrza dookoła paleniska zapewnia podgrzewanie powietrza i lepsze warunki spalania.

Palnik wyposażony jest w zamkniętą komorę spalania z powietrzem pierwotnym oraz wtórnym (od góry). Rodzaj paliw eko-groszek, miał, pellet i mieszanki miału-zboże. Napęd z biegiem wstecznym. Występują trzy moce: 10 kW, 12-24 kW, 30-48 kW.

Konstrukja palnika jest eflektem wielu doświadczeń i jest wyraźnie podzielona. Część paleniskowa składa się z żeliwnych detali odpowiednio ukształtowanych. Część podajnikowa to krótki stalowy ślimak, który dozuje bardzo dokładną dawkę paliwa.

Rozwiązania techniczne zostały zastrzeżone prawnie.

APRQ 12-25 kW WITKOWSKI
Palniki stalowo-żeliwne

APRQ to palnik, który posiada kwadratowe palenisko z kołnierzem dopalającym. W porównaniu do klasycznych podajników retortowych (okrągłych) ma większą powierzchnie paleniska.

To ważna zaleta przy spalaniu paliw o niskiej kaloryczności.

Grubość ścianki ślimaka – 8 mm. Podajnik można łatwo zdemontować poprzez odkręcenie 4 nakrętek od kołnierza mocującego. Palnik APRQ umożliwia spalanie eko-groszku, miału węglowego, pelletu i mieszanek z owsem.