Kotły z podajnikiem tłokowym

EKW-RAPS I

Kotły typu EKW-RAPS (I) są automatycznymi kotłami dwukomorowymi: zautomatyzowanym i ręcznym.

Wyposażone są w nowatorski rynnowy palnik tłokowy pozwalający spalać groszek, eko-groszek, kwalifikowany miał węglowy, pellety oraz owies.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest porównywalny z kotłami opalanymi paliwami płynnymi. Obsługa jest wygodna i zajmuje niewiele czasu. Nasza firma zastosowała szereg rozwiązań przyjaznych dla użytkownika np. niska krawędź zasypu zasobnika, wyczystki z przodu kotła, duża komorę paleniska dodatkowego. Czytaj więcej

Tłok podający opał jest wzmocniony, zabezpieczony jest wymiennymi elementami ze stali nierdzewnej (zgarniacz). Element roboczy czyli wspomniany tłok jest w pełni ułożyskowany, poprawia to płynność jego pracy, żywotność oraz korzystnie wpływa na cichobieżność. Bardzo wygodne wyczystki umieszczone z przodu kotła pozwalają na łatwe i szybkie czyszczenie. Miejsca szczególnie narażone na utratę ciepła np. drzwiczki, posiadają dodatkową izolację termiczną. Kotły EKW-RAPS I pracują w trybie zimowym i letnim (podgrzewa tylko zbiornik c.w.u.).

Bardzo ważną zaletą jest dodatkowe palenisko w formie rusztu żeliwnego. Pozwala ono na spalanie np. drewna, brykietu, węgla kamiennego bez konieczności wygaszania paleniska automatycznego. Produkowane są o mocach 16-75 kW. Charakterystyczną cechą kotłów EKW-RAPS I jest ich niska emisja szkodliwych związków dzięki bezdymnemu spalaniu opału.

Rodzaje paliwa