Kotły na export

BIOVERT

BIOVERT - linia kotłów/pieców CO, które wysoko efektywnie spalają pellet z drewna o średnicy 6 lub 8 mm. Jest to kocioł w pełni automatyczny. Palnik pelletowy sam się rozpala, wygasza i czyści!

Korpus kotła to bardzo sprawna konstrukcja cieplna (do 91,6%). Potwierdzone badaniami ICHPW w Zabrzu (jednostka 21 kW uzyskała 5 klasę emisji spalin). Korpus tworzą: kanały konwekcyjne, palenisko oraz popielnik. Kanały konwekcyjne posiadają zastrzeżony prawem kształt. Łatwe czyszczenie kotła znajduje się od frontu kotła.

BIOVERT wyposażony jest w NAJLEPSZY palnik pelletowy na rynku – KIPI. Układ KIPI posiada system płynnej regulacji mocy FUZZY LOGIC kotła (sterownik PLUM), okrągłą obrotową komorę palnika, dmuchawę i zapalarkę. Obrotowa komora gwarantuje, że palnik oczyści się sam przy paliwie o niższej jakości. Okrągła komora wytwarza także lepsze warunki spalania, co przekłada się na ekonomikę całego procesu grzewczego. Czytaj więcej

Firma „KOTŁY WITKOWSKI” wprowadziła szereg konfiguracji technicznych w celu dopasowania się pod potrzeby Klienta min. wybór strony podajnika, stronę otwierania się drzwiczek kotła, ukształtowanie wyjścia spalin, przyłącza wodne. BIOVERT z zewnątrz zabezpieczony jest powlekaną blachą. Wymiennik ocieplony jest wełną mineralną, a drzwiczki płytą ceramiczną, która zabezpiecza przed stratami ciepła w czasie pracy kotła. BIOVERT produkowany jest w mocach: 15, 21, 25, 30, 40 kW.

Komfort obsługi kotła BIOVERT jest na bardzo wysokim poziomie. Obsługa ogranicza się do uzupełnienia paliwa oraz okresowego usunięcia paliwa. Nad całym procesem czuwa sterownik PLUM ecoMAX 350 lub 850.

Rodzaje paliwa