Kotły z oferty eksportowej przeznaczone są wyłącznie na eksport i nie są sprzedawane na terenie Polski.

Kotły z podajnikiem tłokowym

EKW-RAPS

Automatyczny kocioł EKW-RAPS z tłokowym (szufladowym) podajnikiem paliwa jest bardzo sprawną konstrukcją, nawet do 88%.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest porównywalny z kotłami opalanymi paliwami płynnymi.

Kocioł umożliwia spalanie miału węglowego, eko-groszku, owsa oraz innych wymienionych poniżej paliw. W standardowym wyposażeniu jest dodatkowe palenisko (ruszt żeliwny) umożliwiające spalenie min. drewna, węgla kamiennego. Czytaj więcej

Tłok podający opał jest wzmocniony, zabezpieczony jest wymiennymi elementami ze stali nierdzewnej (zgarniacz). Element roboczy czyli wspomniany tłok jest ułożyskowany, poprawia to płynność jego pracy, żywotność oraz cichobieżność. Bardzo wygodne wyczystki umieszczone z przodu kotła. Kocioł typu EKW-RAPS jest przyjazny środowisku naturalnemu, potwierdzają to badania ICHPW w Zabrzu.

Nasze kotłyna dotację posiadają certyfikat na „znak bezpieczeństwa” ekologicznego wydany przez Instytut Chemicznej Przeróbki w Zabrzu. EKW-RAPS to seria kotłów z podajnikiem tłokowym (szufladowym).

Rodzaje paliwa