Kotły z oferty eksportowej przeznaczone są wyłącznie na eksport i nie są sprzedawane na terenie Polski.

Kotły z podajnikiem ślimakowym

KMB-RP

Kotły typu KMB-RP są automatycznymi kotłami. Wyposażone są w ślimakowy podajnik retortowy lub rynnowy pozwalający spalać eko-groszek, miał węglowy, pellet i inne (patrz poniżej).

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki. 

KMB-RP to połączenie dwóch kotłów: tradycyjnego i z podajnikiem. Takie rozwiązanie zapewnia zarówno automatyczne jak i ręczne zasilanie kotła. Ten typ kotła spotkał się z dużym uznaniem Klientów ze względu na swoją uniwersalność. Czytaj więcej

KMB-RP posiada palenisko tradycyjne w formie rusztu żeliwnego. Na ruszcie żeliwnym możemy spalić np. drewno kawałkowe, brykiet, gruby węgiel kamienny itp. Kotły serii KMB-RP mogą pracować w trybie zimowym i letnim. W trybie zimowym wykorzystują pełną moc, a w trybie letnim tylko kilkanaście procent swojej mocy znamionowej. Jest to możliwe dzięki modulacji mocy kotła. W trybie letnim kocioł ogrzewa zazwyczaj tylko zbiornik ciepłej wody użytkowej (bojler). Tryb letni cechuje się bardzo małym zużyciem opału.

Kotły o mocy od 12 do 50 kW są wyposażone w żeliwny palnik ECO. Kotły od 12 do 50 kW są wyposażone w żeliwny palnik. Jednostki o mocach 12 i 15 kW posiadają trzy kanały konwekcyjne, a kotły 19-75 kW cztery kanały konwekcyjne. Kotły mają dużo ilość zaginanych blach co znacznie zwiększa jakość i żywotność kotła.

Rodzaje paliwa