Piece Nadmuchowe (Nagrzewnice)

Nagrzewnica Pellet

NAGRZEWNICA PELLET to piec nadmuchowy wyposażony w palnik EKOPEL, którego podstawowym paliwem jest pellet o granulacji 6-8 mm. Posiada automatyczny sterownik obsługujący podajnik i dwa wentylatory. Dedykowany do nagrzewnic regulator Pele Bord 760 Air pozwala na płynną regulację temperatury w zakresie 35-100°C.

W podstawowym wyposażeniu nagrzewnica posiada panel pokojowy Rido Bord 120, który odczytuje temperaturę otoczenia w pomieszczeniu w jakim jest zamontowany. Sterownik nagrzewnicy i panel są ze sobą w pełni kompatybilne. Po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu panel wysyła sygnał (przewodowo lub radiowo) do sterownika głównego i następuje wygaszenie palnika nagrzewnicy. Układ działa także w odwrotną stronę. Przy spadku o daną wartość (histereza temperatury pomieszczenia) nagrzewnica samoczynnie rozpala się i dąży do uzyskania zdanej temperatury w pomieszczeniu. Czytaj więcej

Piec, kosz i podajnik wykonane są w procesie cięcia plazmowego, natomiast palnik wypalany jest w technologi laserowej. Dzięki temu uzyskujemy wysoką dokładność oraz powtarzalność urządzenia. Wymiennik wykonany jest ze specjalnej stali o grubości 6 mm, drzwiczki z 4 mm a płaszcz powietrzny z blachy 3 mm.

Piec nadmuchowy doskonale nadaje się do ogrzewania: hal produkcyjnych, suszarni kontenerowych do tytoniu i ziół, namiotów magazynowych, warsztatów, szklarni, kombinacji hala + biuro.

NAGRZEWNICE PELLET produkowane są następujących jednostkach: 10-15, 19-25, 30 kW.

Rodzaje paliwa