Piece Nadmuchowe (Nagrzewnice)

Nagrzewnica Groszek

NAGRZEWNICA GROSZEK to piec nadmuchowy wykonany ze stali wysokiej jakości. Wyposażony jest w palnik APRQ, którego podstawowym paliwem jest ekogroszek o granulacji 5-25 mm. Piec posiada automatyczny sterownik obsługujący podajnik oraz dwa wentylatory. Regulator ARGON 110 pozwala na płynną regulację temperatury w zakresie 35-100°C.

Piec wyposażony jest w palnik APRQ, którego podstawowym paliwem uzyskującym najlepszą efektywność cieplną jest ekogroszek o granulacji 5-25 mm. Dodatkowo można spalać pellet owies czy pestki o granulacji do 32 mm. Podajnik posiada ślimak o grubości 8 mm z przeciwzwojem (uniwersalność paliw). Czytaj więcej

Piec, palnik, kosz i podajnik wykonane są w procesie cięcia plazmowego dzięki czemu uzyskujemy wysoką dokładność oraz powtarzalność urządzenia. Wymiennik wykonany jest ze specjalnej stali o grubości 6 mm, drzwiczki z 4 mm a płaszcz powietrzny z blachy 3 mm. Piec nadmuchowy doskonale nadaje się do ogrzewania: hal produkcyjnych, suszarni kontenerowych tytoniu i ziół, namiotów magazynowych, warsztatów, szklarni, kombinacji hala + biuro.

Nasza nagrzewnica to bardzo sprawna konstrukcja do wymiany ciepła. Posiada wymiennik rurowy dzięki czemu w porównaniu do wymiany z półkami powietrznymi jest kilka razy wydajniejsza pod względem sprawności. Płaszcz powietrzny zakończony jest rurami z gorącym powietrzem a ogrzane powietrze można skierować do jednego pomieszczenia lub przekierować do innych za pomocą rur spiro.

NAGRZEWNICE GROSZEK produkowane są następujących jednostkach: 10-15, 19-25, 30, 38, 50 kW.

Rodzaje paliwa