Piece Nadmuchowe (Nagrzewnice)

Nagrzewnica Drewno STD

NAGRZEWNICA DREWNO pozwala na spalanie większych polan drewna bez konieczności dzielenia. Podstawowymi paliwami są: suche drewno, brykiet, węgiel jako dodatek (maksymalnie 20%). Wsyp paliwa jest pod kątem w celu ułątwienia wsypywania opału.

Piec wyposażony jest w dzielony żeliwny ruszt belkowy oraz deflektor spalin, który poprawia sprawność całego urządzenia. Płaszcz powietrzny w standardzie zakończony jest trzema wylotami gorącego powietrza o średnicy 100 mm (inna liczba wylotów do ustalenia). Wyjście spalin o średnicy 160 lub 180 mm. Czytaj więcej

Nagrzewnica wykonana jest w procesie cięcia plazmowego dzięki czemu uzyskujemy wysoką dokładność oraz powtarzalność urządzenia. Rdzeń jest ze specjalnej blachy kotłowej o grubości 6 mm, drzwiczki z 4 mm a płaszcz powietrzny z blachy 3 mm.

Nasza nagrzewnica to bardzo sprawna konstrukcja do wymiany ciepła, w której zastosowano żeliwny ruszt belkowy. Płaszcz powietrzny zakończony jest rurami z gorącym powietrzem a ogrzane powietrze można skierować do jednego pomieszczenia lub przekierować do innych za pomocą rur spiro. Piec nadmuchowy doskonale nadaje się do ogrzewania: hal produkcyjnych, suszarni kontenerowych tytoniu i ziół, namiotów magazynowych, warsztatów, szklarni czy domków.

NAGRZEWNICE DREWNO STD produkowane są następujących jednostkach: 15, 20, 25, 32, 40, 50 kW.

Rodzaje paliwa