slider main 1920x500 v1.2

 

02 Nagrzewnica Groszek_m
Piece Nadmuchowe (Nagrzewnice)

NAGRZEWNICA GROSZEK to piec nadmuchowy wykonany ze stali wysokiej jakości, wyposażony w niezawodny palnik APRQ. Piec przeznaczony jest do ekogroszku o granulacji 5-25 mm. Zastosowanie automatycznego sterownika, obsługującego podajnik oraz dwa wentylatory, znacząco wpływa na łatwość obsługi oraz komfort w trakcie użytkowania. Dodatkowo regulator ARGON 110, w który został wyposażony ten model, pozwala na płynną regulację temperatury w zakresie 35-100°C.

Dodatkowo istnieje możliwość spalania w tym piecu pelletu, owsa lub pestek o granulacji do 32 mm. Dzięki temu, że podajnik wyposażony został w ślimak o grubości 8 mm z przeciwzwojem, piec dozwala na zastosowanie paliw różnego rodzaju. Zarówno piec, palnik oraz kosz i podajnik zostały wytworzone za pomocą plazmowego cięcia, pozwalającego na otrzymanie przez nas wysokiej jakości wykończenia produktów, jak i powtarzalności urządzenia.

08 Nagrzewnica Pellet_m
Piece Nadmuchowe (Nagrzewnice)

NAGRZEWNICA PELLET to piec nadmuchowy na pellet. Model został wyposażony w palnik EKOPEL, którego podstawowym paliwem jest pellet o granulacji 6-8 mm. Posiada automatyczny sterownik obsługujący podajnik i dwa wentylatory. Dedykowany jest do nagrzewnic regulator Pele Bord 760 Air umożliwia łatwą regulację temperatury w przedziale od 35 do 100°C.

W podstawowym wyposażeniu nagrzewnica automatyczna z podajnikiem posiada panel pokojowy Rido Bord 120, który odczytuje temperaturę otoczenia w pomieszczeniu, w jakim został zamontowany. Sterownik nagrzewnicy i panel są ze sobą w pełni kompatybilne. Po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu panel wysyła sygnał (przewodowo lub radiowo) do sterownika głównego i w tym momencie następuje wygaszenie palnika nagrzewnicy. Układ działa także w odwrotną stronę. Przy spadku o daną wartość (histereza temperatury pomieszczenia), nagrzewnica samoczynnie rozpala się i dąży do uzyskania zadanej temperatury w pomieszczeniu.

02 Nagrzewnica Drewno_m
Piece Nadmuchowe (Nagrzewnice)

NAGRZEWNICA DREWNO STD daje możliwość wykorzystywania i spalania większych polan drewna bez ich rozdrabniania. Podstawowe paliwa, które można zastosować przy tym piecu nadmuchowym to suche drewno, brykiet oraz węgiel jako dodatek, w ilości nie większej niż 20%. Wsyp opału w tym modelu pieca został dodatkowo umieszczony pod kątem, co zapewnia komfortowe wsypywanie wybranego paliwa.

Piec nadmuchowy posiada żeliwny ruszt belkowy oraz deflektor spalin, poprawiający w dużym stopniu sprawność całego urządzenia. Płaszcz powietrzny w standardzie zakończony został trzema wylotami gorącego powietrza o średnicy 100 mm, a wyjście spalin może mieć średnicę 160 lub 180 mm. Dodatkowo w razie potrzeby możliwa jest zmiana liczby wylotów gorącego powietrza według indywidualnej potrzeby.

02 Nagrzewnica Drewno Automatic_m
Piece Nadmuchowe (Nagrzewnice)

NAGRZEWNICA DREWNO AUTOMATIC umożliwia spalanie większych polan drewna bez konieczności dzielenia, a dodatkowo dzięki wsypowi paliwa umieszczonemu pod kątem proces dosypywania opału jest znacznie ułatwiony. Piec nadmuchowy przeznaczony jest do paliw tj.: suche drewno, brykiet oraz węgiel w formie dodatku (max. 20%)

Ten model pieca został wyposażony w żeliwny ruszt belkowy oraz deflektor spalin, poprawiający sprawność całego urządzenia. Standardowa wersja pieca zakończona jest trzema wylotami gorącego powietrza o średnicy 100 mm, ale istnieje również możliwość ustalenia innej liczby wylotów.