MULTIBIO WITKOWSKI
Pozostałe

Kotły opalane słomą – MULTIBIO. To kotły wsadowe, których podstawowym paliwem jest słoma żytnia, pszenna, gryczana i rzepakowa.

Zastępcze paliwo to suche drewno kawałkowe. Kotły występują w mocach od 40 do 650 kW. Przy opalaniu kotłów można wykorzystać prostopadłościenne kostki 0,4x0,8x0,4 m lub baloty o średnicach 1m; 1,2m; 1,6m i 1,8 m. Kotły proponowane przez naszą firmę to konstrukcje trzy ciągowe. Rozwiązanie trzy ciągowe znacznie podnosi sprawność kotła grzewczego, obniżania temperaturę spalin (strata kominowa zmniejsza się nawet o 35%), a w konsekwencji kocioł jest oszczędniejszy niż dwu ciągowy.

02,5 Kocioł ProEko (12)_m
Pozostałe

Kocioł grzewczy PROEKO to urządzenie tzw. dolnego spalania. Paliwem podstawowym są węgiel i drewno kawałkowe.

Kotły PROEKO produkowane są w mocach: 10, 13, 18 i 24 kW. Urządzenie posiada ruszt żeliwny, dużo komorę paleniskową, ceramiczną komorę dopalającą oraz dysze powietrza wtórnego (lepsze dopalanie gazów palnych i pyłów). Nasze kotły typu zasypowego posiadają konstrukcję tylnociągową. Dużą zaletą kotła jest to, że można dokładać opał podczas jego pracy. Kocioł może posiadać drzwiczki prawostronne lub lewostronne.