Klauzula informacyjna w zakresie przetwarzania danych osobowych

W związku z obowiązującym od 25 maja 2018 roku Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
informujemy iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest „Ślusarstwo-Kotlarstwo Bogdan Witkowski”, Tomice, ul. Wodna 6, 63-308 Gizałki, (osoba administrującą w imieniu podmiotu jest Bogdan Witkowski), który przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zakresie wyłącznie związanym z procesem niezbędnym do realizacji celów handlowych.
 2. W celu uzyskania informacji o przetwarzaniu Pani/Pana danych osobowych prosimy o kontakt pod adresem: Ślusarstwo-Kotlarstwo Bogdan Witkowski, Tomice, ul. Wodna 6, 63-308 Gizałki, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kontakt osobisty Tomice, ul. Ogrodowa 4, 63-308 Gizałki, od poniedziałku do piątku w godz. od 8-16.
 3. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu realizacji zawartej umowy czy to osobiście, czy też drogą elektroniczną. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych umożliwia założenie konta i złożenie zamówienia na stronie naszego sklepu internetowego, przygotowanie pełnej dokumentacji do wysyłki zamówionego towaru, realizację ewentualnych zwrotów czy reklamacji, a także dokonywania płatności on-line za pośrednictwem różnych platform płatniczych czy też systemów ratalnych. Kolejnym celem przetwarzania danych osobowych jest możliwość kontaktu z Panią/ Panem w celu przedstawienia oferty czy rozwiązania ewentualnych problemów technicznych.
 4. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest konieczne, byśmy mogli zrealizować warunki zawartej umowy (wystawić fakturę, złożyć zlecenie wysyłki, dostarczyć towar osobiście itp.), a także świadczyć usługę: dla zwykłego konta jest to adres e-mail, hasło, imię i nazwisko, adres, numer telefonu, natomiast dla konta firmowego jest to: adres e-mail, hasło, informacja o firmie, adresie siedziby oraz adresie dostawy, numer telefonu. Warunek ten dotyczy umowy zawartej ustnie za pośrednictwem telefonu jak i drogą elektroniczną. Przepisy prawa wymagają od naszej firmy przetwarzania danych osobowych także do celów podatkowych/rachunkowych. Podane dane osobowe będą przetwarzane przez naszą firmę, aż do momentu ich wycofania przez Panią/Pana. Brak zgody uniemożliwi nam nawiązanie dalszej współpracy, a tym samym brak możliwości zawarcia z Panią/Panem umowy.
 5. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani żadnej organizacji międzynarodowej.
 6. Zgromadzone przez naszą firmę dane osobowe będą przechowywane w czasie realizacji umowy zawartej z Panią/Panem umowy, a także przez okres 10 lat od momentu zakończenia wykonywania umowy. Ten okres przechowywania danych wynika z odrębnych przepisów prawa z zakresu podatków i rachunkowości.  Pani/Pana dane osobowe nie będą przez nas przechowywane, jeśli zostanie cofnięta na to zgoda.
 7. W ramach nowego rozporządzenia Pani/Pan ma prawo do:
  - dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania ich, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, wniesienia sprzeciwu.
 8. Wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest możliwe, gdy: przetwarzanie tych danych odbywa się na podstawie prawnie uzasadnionego interesu lub dla celów statystycznych, jednakże sytuacja, w której się Pani/Pan znaleźliście jest na tyle szczególna, że uzasadnia wniesienie sprzeciwu, oraz gdy Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane na potrzeby marketingu bezpośredniego, w tym są profilowane dla tego celu. Proszę pamiętać, że z prawa sprzeciwu można skorzystać od 25 maja 2018 roku.
 9. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do GIODO, jeśli uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie tych danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 10. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.