Zestawy z palnikiem stalowo-żeliwnym

APR FIRE (12-35 kW)

Przedmiotem sprzedaży jest zestaw automatyki do kotła składający się z palnika, dmuchawy, sterownika i zasobnika opału. Oferujemy zestaw podajnikowy do kotła. Jest to gotowy do montażu zestaw, który został odpowiednio skompletowany co zapewnia bezawaryjną pracę, wysoką jakość i gwarantuje, że wszystkie elementy będą ze sobą prawidłowo współpracować. Zestaw automatyki można wykorzystać do modernizacji zasypowego kotła, a także przy produkcji nowej jednostki.

Palnik

Rynnowy palnik APR FIRE firmy „Ślusarstwo-Kotlarstwo” Bogdan Witkowski to konstrukcja, która powstała na bazie palnika APR. Palnik APR FIRE posiada zapalarkę do paliw stałych.apr fire 12 35 kw f palnik

Palnik posiada własny deflektor, który można łatwo zdemontować, oczyścić lub wymienić. Palenisko wykonane jest z stali żaroodpornej,a deflektor z bardzo dobrej jakości żeliwa. Automatyczny układ zapłonu potrafi rozpalić biopaliwa, a także paliwa stałe np. eko-groszek.
Zaokrąglony kształt paleniska pozwala na całkowite spalanie opału oraz płynne przemieszczanie się paliwa. Powietrze pierwotne podawane jest przez dolne otwory, powietrze wtórne ma osobne wloty z boku. Dzięki swojej konstrukcji (brak kolana prowadzącego) podawanie paliwa nie powoduje dużego tarcia. Palnik APR FIRE opcjonalnie można rozbudować o zabezpieczenie wodne „strażak”. APR FIRE to uniwersalne rozwiązanie. Można spalać eko-groszek, miał węglowy, pellet i mieszanki z owsem. Paliwo łatwo dostaje się do palnika poprzez szeroki zsyp mocowany do korpusu podajnika. Palnik produkowany jest w dwóch wersjach 25 i 35 kW. APR FIRE jest przedmiotem zgłoszenia jako wzór przemysłowy w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej o palniku