Automatyka
Technologia
Nasza firma stale udoskonala produkcję i unowocześnia zakład. Najnowszym nabytkiem przedsiębiorstwa jest bardzo nowoczesna wypalarki plazmowa CNC firmy STIGAL. Dzięki zastosowaniu jej przy seryjnej produkcji znacznie poprawiliśmy jakość kotłów... więcej
Szybki kontakt
+48 600 393 895
+48 660 677 872
Pozor, Pozor !!!

Máme svého firemního zástupce v Čechách! Zajišťuje servis a poradenství v České republice.

+420 733 522 420
Zákazníci z České a Slovenské republiky, klikněte pro více
informací zde

Sterowniki

Miarkownik opcjonalny - UNISTER

Elektroniczny miarkownik ciągu UNISTER przeznaczony jest do sterowania temperaturą kotła na paliwo stałe poprzez otwieranie i zamykanie przysłony regulującej dopływ powietrza do paleniska. Dodatkowo urządzenie kontroluje załączanie pompy obiegowej w instalacjach c.o.

Opis realizowanych funkcji:
 • utrzymywanie ustawionej temperatury kotła przez sterowanie dolotem powietrza
 • programowalny przedmuch kotła
 • automatyczne wyłączanie sterowania po wygaszeniu kotła
 • zamykanie dolotu powietrza na czas podkładania paliwa do kotła
 • sterowanie pompą obiegową c.o. w zależności od ustawionej temperatury jej pracy
 • funkcja COMFORT SYSTEM
 • funkcja ochrony przed zamrożeniem instalacji i przegrzaniem kotła
 • sygnalizacja uszkodzenia czujnika temperatury i blokady / awarii silnika podnoszącego klapkę "Er"
 • regulowana jasność wyświetlacza - zwiększana na czas zmiany ustawień
 • możliwość dołączenia panelu zdalnego sterowania pracą kotła UNISTER CONTROL - nie wchodzi w skład podstawowego zestawu UNISTER - do kupienia jako wyposażenie dodatkowe
 • opuszczenie klapki w przypadku zaniku napięcia zasilającego

Sterownik standardowy - PROTON

Mikroprocesorowy regulator PROTON przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania. Najważniejsze funkcje regulatora PROTON:

 • płynna regulacja obrotów dmuchawy - NOWY ALGORYTM
 • regulator PROTON posiada możliwość ustawienia maksymalnych i minimalnych obrotów dmuchawy, co umożliwia dokładne dobranie prędkości z jaką będzie pracowała dmuchawa
 • stopniowe załączanie dmuchawy od minimalnych do maksymalnych obrotów wydłuża żywotność silnika oraz zapobiega nagłemu spalaniu gazów nagromadzonych w kotle (tzw. strzelanie). W regulatorach konkurencji jest tylko jeden parametr odpowiedzialny za moc dmuchawy - w regulatorze PROTON można ustawić minimalne i maksymalne obroty

Sterownik opcjonalny - PROTON PID

Regulator PROTON PID jest unowocześnioną wzbogaconą o algorytm PID wersją sterownika PROTON co czyni go jednym z najbardziej niezawodnych a jednocześnie najbardziej oszczędnych sterowników na rynku. Mikroprocesorowy regulator PROTON PID przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania co jeszcze bardziej zwiększa jego użyteczność.

Sterownik ten w sposób ciągły i jednocześnie automatyczny steruje dmuchawą, i utrzymuje ustawioną na kotle temperaturę na poziomie stałym. Takie rozwiązanie powoduje że nie mają miejsca gwałtowne skoki temperatury w kotle. Zastosowanie tego regulatora poprawia ergonomię użytkowania: nie trzeba ingerować w ustawiania sterownika w przypadku zmianiy opału (paliwa). Regulator oczywiście posiada płynną regulację obrotów dmuchawy.

Sterownik opcjonalny - IRYD

Regulator IRYD przeznaczony jest do obsługi kotła c.o. wyposażonego w podajnik retortowy (ślimakowy) lub tłokowy. Regulator steruje pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie od 1 - 100%, załączeniem pompy obiegowej c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa. Dodatkowo regulator może współpracować z dwoma dowolnymi typu termostatami pokojowymi.

Dzięki rozbudowanemu algorytmowi pracy, regulator IRYD może oddzielnie sterować strefami czasowymi, w które jest wyposażony, dla temp. C.O. i C.W.U. oraz p. cyrkulacyjnej. Sterownik obsługuje: zawór mieszający (3d lub 4d), trzy pomopy, posiada adaptacyjny algorytm PID.

Sterownik HURAGAN HD

Regulator Huragan HD przeznaczony jest do sterowania procesu spalania w nadmuchowych kotłach miałowych pracujących w systemach grzewczych dużej mocy. Dzięki odpowiedniej konstrukcji stopnia wyjściowego można za jego pomocą sterować bezpośrednio dmuchawą o mocy do 0,55kW. Stosujac dmuchawy typu Hornet serii SS, Huragan HD zapewnia stopniowaną regulację obrotów.

Dla dmuchaw opartych na silnikach nieregulowalnych napięciowo można wybrać tryb pracy bez regulacji obrotów. Ze względu na mniejszą ilość dostępnych funkcji regulator staje się prostszy w obsłudze i łatwiejszy w zastosowaniu, zwłaszcza w sytuacji niezbyt często zmieniających się warunków. Temperaturę można programować w zakresie 35 - 90°C, temperatura załączenia pompy obiegowej jest stała i wynosi 35°C.

Programowanie przedmuchów oraz obrotów dmuchawy w szerokim zakresie pozwala w pełni kontrolować proces spalania. Regulator posiada wbudowane programowe i sprzętowe zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła.

Sterownik standardowy - TITANIC

Regulator steruje pracą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania (C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U)., moc wentylatora sterowana jest płynnie co pozwala na ograniczenie ilości dostarczanego powietrza podczas procesu spalania. Do regulatora można podłączyć termostat pokojowy lub zdalny panel sterujący, który umożliwia utrzymanie określonej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia.

Regulatora steruje pracą pomp C.O. i C.W.U w czterech trybach pracy:
 • praca bez pompy C.W.U.
 • zima
 • wiosna/jesień (priorytet C.W.U.)
 • lato

Panel pokojowy - PILOT R

Pilot R podłączony do regulatora kotła C.O. sterującego pracą pompy i/lub dmuchawy umożliwia podgląd i zmianę temperatury kotła lub mierzy i stabilizuje temperaturę w miejscu zainstalowania, wyświetla stan dmuchawy, pompy C.O. i pompy ładującej zasobnik C.W.U. (jeśli regulator wyposażony jest w wyjście do podłączenia pompy ładującej zasobnik C.W.U.

Pilot R podłączony do regulatora kotła C.O. z podajnikiem paliwa umożliwia podgląd i zmianę temperatury kotła lub mierzy i stabilizuje temperaturę w miejscu zainstalowania, wyświetla stan dmuchawy, pompy C.O., pompy ładującej zasobnik C.W.U., podajnika.

Panel pokojowy - AURATON 2025 RTH

Bezprzewodowy regulator temperatury, stanowiący nowe wcielenie docenianego modelu AURATON 2005 TX Plus. Unowocześniona konstrukcja ułatwia programowanie, a nowy, trzykolorowy, podświetlany wyświetlacz użytkowanie.

W wyposażeniu dodatkowo licznik czasu pracy urządzenia grzewczego, 10 niezależnych programów, w tym 7 przeznaczonych do modyfikacji dla użytkownika oraz niezależny program urlopowy. Usprawniony system oszczędzania energii pozwala na działanie urządzenia na bateriach litowych przez okres 10 lat w inteligentnej współpracy z innymi urządzeniami systemu.

Zalety:
 • Praca pod obciążeniem do 16A.
 • Wolna od zakłóceń komunikacja pomiędzy urządzeniami.
 • Algorytm pamięci cykli załącz/wyłącz.
 • Podświetlany wyświetlacz LCD.
 • Rozbudowany tryb urlopowy
 • Licznik czasu pracy urządzenia grzewczego

Panel pokojowy - AURATON 2030 RTH

Najnowsza wersja bezprzewodowego regulatora temperatury, stanowiąca udane rozwinięcie modelu 2025 RTH. Zwiększona liczba programów oraz ułatwiony interfejs pozwalają w jeszcze bardziej ekonomiczny sposób zarządzać działaniem systemu grzewczego, a usprawniony tryb ręczny i urlopowy umożliwiają wykorzystanie funkcji AURATON 2030 RTH w maksymalnym zakresie.

Zalety:
 • 8 niezależnych temperatur w ciągu doby.
 • Praca pod obciążeniem do 16A.
 • Kalibracja wskazań temperatury.
 • Podświetlany wyświetlacz LCD.
 • Wolna od zakłóceń komunikacja pomiędzy urządzeniami.
 • Usprawniony tryb urlopowy.
 • Licznik czasu pracy urządzenia grzewczego.
Wszelkie prawa zastrzeżone / odwiedzin: 000919
Wykonanie i pozycjonowanie: Web Lider