Kotły z podajnikiem tłokowym

EKW-RAPS

Automatyczny kocioł EKW-RAPS z tłokowym (szufladowym) podajnikiem paliwa jest bardzo sprawną konstrukcją, nawet do 88%.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest porównywalny z kotłami opalanymi paliwami płynnymi.

Kocioł umożliwia spalanie miału węglowego, eko-groszku, owsa oraz innych wymienionych poniżej paliw. W standardowym wyposażeniu jest dodatkowe palenisko (ruszt żeliwny) umożliwiające spalenie min. drewna, węgla kamiennego. Czytaj więcej

Tłok podający opał jest wzmocniony, zabezpieczony jest wymiennymi elementami ze stali nierdzewnej (zgarniacz). Element roboczy czyli wspomniany tłok jest ułożyskowany, poprawia to płynność jego pracy, żywotność oraz cichobieżność. Bardzo wygodne wyczystki umieszczone z przodu kotła. Kocioł typu EKW-RAPS jest przyjazny środowisku naturalnemu, potwierdzają to badania ICHPW w Zabrzu.

Kocioł EKW-RAPS (tłokowy) spełnia warunki przystąpienia do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE). Nasze kotłyna dotację posiadają certyfikat na „znak bezpieczeństwa” ekologicznego wydany przez Instytut Chemicznej Przeróbki w Zabrzu. EKW-RAPS to seria kotłów z podajnikiem tłokowym (szufladowym), które są przeznaczone na dotacje w gminach objętych programem niskiej emisji. W ramach Programu ONE montowane są kotły retortowe EKW-RAPS na paliwo stałe. Jednym z celów Programu jest wyeliminowanie możliwości spalania odpadów stałych, dlatego model EKW-RAPS oferowany do Programu ONE nie posiada jednocześnie drugiego (awaryjnego) paleniska. Są to dostępne piece na dotację.

Rodzaje paliwa