Kotły zasypowe

NEPTUN

Kotły typu NEPTUN są gamą kotłów pracujących bezobsługowo w systemie 24 godzinnym. Opalane są miałem węglowym lub węglem kamiennym.

Po rozpaleniu nie wymagają obsługi użytkownika. Kotły tego typu wyposażone są w automatykę tj. regulator i dmuchawę. Sprawność kotła wynosi do 87%.

Ważną zaletą kotłów NEPTUN jest minimalna szkodliwość w stosunku do środowiska naturalnego. Czytaj więcej

Zastosowanie sterownika i dmuchawy, połączone z górnym sposobem spalania i rozprowadzeniem strumienia powietrza za pomocą dysz powietrznych sprawia, że wytwarzające się gazy w palenisku zostają całkowicie dopalone, ogień ma wtedy charakterystyczny niebieski kolor.

Wielopunktowy sposób doprowadzania powietrza w strefę załadowanego paliwa zwiększa efektywność procesu spalania oraz przyczynia się do całkowitego spalenia zastosowanego paliwa. Kotły mogą być montowane zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych instalacjach grzewczych. Znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, szkołach itp. Mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym.

Rodzaje paliwa

Zalety

Przedłużenie czopucha z mechanizmem regulacji ciągu spalin
Duża komora paleniskowa

Pozwala na spalanie różnych gatunków paliwa np. dużych kawałków drewna bez konieczności dzielenia ich oraz wydłuża stałopalność kotła.

Dwa sposoby palenia

Możliwość spalania opału na dwa sposoby, tzn. "od góry" (przy użyciu elektronicznej aparatury sterującej) oraz "od dołu" wykorzystując naturalny ciąg kominowy w przypadku braku energii elektrycznej. Jest to bardzo ważna zaleta, która pozwala zachować komfort cieplny.

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się np. uszczelki, rączki, napędy i inne. Cała oferta dostępna jest w naszym sklepie internetowym pod adresem: http://www.sklep-witkowski.pl

Konfiguracja kotła (11)

W zakłdce "konfiguracja" znajdziecie Państwo kotły przedstawione w rzucie z góry. Obrazują one różne położenie komina. Każda wariantowi przypisany jest numer. Jest to bardzo korzystne rozwiąznie dla Klientów, ułatwia opisanie swoich potrzeb i eliminuje ryzyko popełnienia błędu w trakcie zamówienia. UWAGA! Nie doliczamy dodatkowych kosztów za wybór konfiguracji!

Wysoka sprawność cieplna wymiennika <85%

Zapewnia, że wytworzone ciepło zanim wydostanie się do przewodu kominowego zostanie wykorzystane do maksimum. Ma to korzystny wpływ ekonomikę spalania.

Stałopalność 24h
Sterownik PID

Nowoczesny sterownik PROTON z algorytmem PID (wydłuża żywotność kotła, zwiększa stałopalność na jednokrotnym zasypie opału, brak konieczności wprowadzania zmian w ustawieniach w przypadku zastosowania innego opalu). (opcja)

Swobodny załadunek opału

Powiększone drzwiczki zasypowe kotła. Rozwiązanie to pozwala nam na swobodny załadunek opału oraz spalanie dużych kawałków drewna bez konieczności ich rozłupywania.

Technologia produkcji

Wszystkie kotły produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej. Do produkcji używamy specjalnej blachy kotłowej. W naszych kotłach stosujemy dużą ilość "gięć", pozwala to zredukować większość spawów, przekłada się to na jeszcze wyższą jakość i precyzję wykonania.