Kotły zasypowe

UKS-N (NISKI)

Kotły UKS-N (uniwersalne kotły stalowe - nadmuchowe, wersja niska) są linią kotłów uniwersalnych, standardowo wyposażonych w dmuchawę oraz mikroprocesorowy regulator temperatury.

Za paleniskiem kotła umieszczone są kanały konwekcyjne, które dodatkowo odzyskują ciepło.

UKS-N (wn) są kotłami uniwersalnymi, w których można spalać np. miał węglowy, węgiel kamienny lub drewno. Cechują się niezawodnością i prostotą obsługi. Czytaj więcej

Przeznaczone do ogrzewania domków jednorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej np. szkół, urzędów, obiektów handlowych, hal produkcyjnych itp.

Eksploatacja kotłów UKS-N (wn) polega na rozpaleniu opału uprzednio zasypanego paleniska przy użyciu papieru i drewna, niewielkiej ilości węgla. Po rozpaleniu się paliwa następuje systematyczne opadanie żaru, co powoduje zapłon niższych warstw. Ważnym atutem tej linii kotłów jest duża komora paleniskowa, która umożliwia załadunek paliwa w ilości gwarantującej wielogodzinne spalanie.

Generalna różnica między kotłami UKS-N, a UKS-N (wn) tkwi w ich budowie. Kocioł UKS-N posiada kanały konwekcyjne nad paleniskiem przez to jest wyższy i krótszy. Kocioł UKS-N (wn) ma kanały usytuowane za paleniskiem.

Zalety

Przedłużenie czopucha z mechanizmem regulacji ciągu spalin
Duża komora paleniskowa

Pozwala na spalanie różnych gatunków paliwa np. dużych kawałków drewna bez konieczności dzielenia ich oraz wydłuża stałopalność kotła.

Dwa sposoby palenia

Możliwość spalania opału na dwa sposoby, tzn. "od góry" (przy użyciu elektronicznej aparatury sterującej) oraz "od dołu" wykorzystując naturalny ciąg kominowy w przypadku braku energii elektrycznej. Jest to bardzo ważna zaleta, która pozwala zachować komfort cieplny.

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się.

Konfiguracja kotła (11)

W zakłdce "konfiguracja" znajdziecie Państwo kotły przedstawione w rzucie z góry. Obrazują one różne położenie komina. Każda wariantowi przypisany jest numer. Jest to bardzo korzystne rozwiąznie dla Klientów, ułatwia opisanie swoich potrzeb i eliminuje ryzyko popełnienia błędu w trakcie zamówienia. UWAGA! Nie doliczamy dodatkowych kosztów za wybór konfiguracji!

Wysoka sprawność cieplna wymiennika <80%

Zapewnia, że wytworzone ciepło zanim wydostanie się do przewodu kominowego zostanie wykorzystane do maksimum. Ma to korzystny wpływ ekonomikę spalania.

Stałopalność około 20h
Sterownik PID

Nowoczesny sterownik PROTON z algorytmem PID (wydłuża żywotność kotła, zwiększa stałopalność na jednokrotnym zasypie opału, brak konieczności wprowadzania zmian w ustawieniach w przypadku zastosowania innego opalu). (opcja)

Swobodny załadunek opału

Powiększone drzwiczki zasypowe kotła. Rozwiązanie to pozwala nam na swobodny załadunek opału oraz spalanie dużych kawałków drewna bez konieczności ich rozłupywania.

Technologia produkcji

Wszystkie kotły produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej. Do produkcji używamy specjalnej blachy kotłowej. W naszych kotłach stosujemy dużą ilość "gięć", pozwala to zredukować większość spawów, przekłada się to na jeszcze wyższą jakość i precyzję wykonania.

Uniwersalność opału

Nasz kocioł jest uniwersalny - można w nim spalać różnorodny opał np. miał węglowy, węgiel kamienny, drewno itp.