Kotły zasypowe

PROEKO PLUS (NISKI)

Kotły PROEKO PLUS NISKI są linią kotłów uniwersalnych, standardowo wyposażonych w dmuchawę oraz mikroprocesorowy regulator temperatury.

Za paleniskiem kotła umieszczone są kanały konwekcyjne które, odzyskują ciepło.

PROEKO PLUS są kotłami uniwersalnymi, w których można spalać biomasę niedrzewną w formie brykietu. Cechują się niezawodnością i prostotą obsługi. Przeznaczone do ogrzewania domków jednorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej np. szkół, urzędów, obiektów handlowych, hal produkcyjnych itp. Czytaj więcej

Eksploatacja kotłów PROEKO PLUS polega na rozpaleniu opału uprzednio zasypanego paleniska przy użyciu papieru i drewna, niewielkiej ilości węgla. Po rozpaleniu się paliwa następuje systematyczne opadanie żaru, co powoduje zapłon niższych warstw. Ważnym atutem tej linii kotłów jest duża komora paleniskowa, która umożliwia załadunek paliwa w ilości gwarantującej wielogodzinne spalanie.

Generalna różnica między kotłami PROEKO PLUS, a PROEKO PLUS NISKI tkwi w ich budowie. Kocioł PROEKO PLUS posiada kanały konwekcyjne nad paleniskiem przez to jest wyższy i krótszy. Kocioł w wersji niskiej ma kanały usytuowane za paleniskiem.

Rodzaje paliwa