Kotły z podajnikiem tłokowym

EKW-RAPS

Automatyczny kocioł EKW-RAPS z tłokowym (szufladowym) podajnikiem paliwa jest bardzo sprawną konstrukcją, nawet do 88%.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest porównywalny z kotłami opalanymi paliwami płynnymi.

Kocioł umożliwia spalanie miału węglowego, eko-groszku, owsa oraz innych wymienionych poniżej paliw. W standardowym wyposażeniu jest dodatkowe palenisko (ruszt żeliwny) umożliwiające spalenie min. drewna, węgla kamiennego. Czytaj więcej

Tłok podający opał jest wzmocniony, zabezpieczony jest wymiennymi elementami ze stali nierdzewnej (zgarniacz). Element roboczy czyli wspomniany tłok jest ułożyskowany, poprawia to płynność jego pracy, żywotność oraz cichobieżność. Bardzo wygodne wyczystki umieszczone z przodu kotła. Kocioł typu EKW-RAPS jest przyjazny środowisku naturalnemu, potwierdzają to badania ICHPW w Zabrzu.

Kocioł EKW-RAPS (tłokowy) spełnia warunki przystąpienia do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE). Nasze kotłyna dotację posiadają certyfikat na „znak bezpieczeństwa” ekologicznego wydany przez Instytut Chemicznej Przeróbki w Zabrzu. EKW-RAPS to seria kotłów z podajnikiem tłokowym (szufladowym), które są przeznaczone na dotacje w gminach objętych programem niskiej emisji. W ramach Programu ONE montowane są kotły retortowe EKW-RAPS na paliwo stałe. Jednym z celów Programu jest wyeliminowanie możliwości spalania odpadów stałych, dlatego model EKW-RAPS oferowany do Programu ONE nie posiada jednocześnie drugiego (awaryjnego) paleniska. Są to dostępne piece na dotację.

Rodzaje paliwa

Zalety

Atest ekologiczny

Kocioł posiada Świadectwo badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego". W niektórych regionach Polski pozwala to na uzyskanie bezzwrotnego dofinansowania ze strony Urzędu Gminy lub Miasta (nawet do 70%).

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się.

Izolacja drzwiczek

Wprowadzona została dodatkowa izolacja drzwiczek: czyszczeniowych oraz paleniskowych w celu minimalizacji oddawania ciepła poza kocioł. Izolacja wykonana jest z wermikulitu o grubości 20-30 mm.

Konfiguracja kotła (18)

Jako jedyny na rynku producent kotłów wprowadziliśmy od 11 do 18 możliwych konfiguracji technicznych dla danego kotła. W zakłdce "konfiguracja" znajdziecie Państwo kotły przedstawione w rzucie z góry. Obrazują one różne położenie komina i podajnika. Każda wariantowi przypisany jest numer. Jest to bardzo korzystne rozwiąznie dla Klientów, ułatwia opisanie swoich potrzeb i eliminuje ryzyko popełnienia błędu w trakcie zamówienia.
UWAGA! Nie doliczamy dodatkowych kosztów za wybór konfiguracji!

Wysoka sprawność cieplna wymiennika <88%

Zapewnia, że wytworzone ciepło zanim wydostanie się do przewodu kominowego zostanie wykorzystane do maksimum.

Wielofunkcyjny sterownik kotła

Zadowoli on szereg najbardziej wymagających Klientów. Posiada min. strefy czasowe. Obsługuje pompy C.O. oraz pompę C.W.U. Dodatkowo może współpracować z panelem pokojowym oraz panelem pogodowym. Docenicie również Państwo funkcję Priorytetu C.W.U. szczególnie w okresie letnim kiedy kocioł może ogrzewać tylko zbiornik ciepłej wody. Możliwość zamontowania termostatu pokojowego lub pogodowego.

Technologia produkcji

Wszystkie kotły produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej. Do produkcji używamy specjalnej blachy kotłowej. W naszych kotłach stosujemy dużą ilość "gięć", pozwala to zredukować większość spawów, przekłada się to na jeszcze wyższą jakość i precyzję wykonania.

Dogodne usytuowanie wyczystki z przodu kotła

Pozwala na bardzo łatwe i szybkie oczyszczenie kanałów konwekcyjnych wymiennika.

Zabezpieczenia i czujniki

Kocioł posiada szereg czujników i zabezpieczeń - ważna zaleta z punktu bezpiecznego użytkowania kotła. Zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do podajnika - 70 oC. Czujnik przegrzania silnika napędu podającego. Na standardowym wyposażeniu znajdują się również czujniki: temp. kotła, c.w.u., kontraktonowy (gwarantuje zawsze tą samą pozycję startową tłoka) oraz cz. termostatyczny kotła, który w przypadku osiągnięcia wartości krytycznej załącza wszystkie pompy i przerywa pracę dmuchawy.