Kotły z podajnikiem tłokowym

BIORAPS PLUS

Kotły/Piece CO typu BIORAPS PLUS są automatycznymi kotłami z podajnikiem tłokowym.

Kotły/Piece wyposażone są w nowatorski rynnowy palnik tłokowy pozwalający spalać biomasę niedrzewną w formie pelletu.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki. Obsługa jest wygodna i zajmuje niewiele czasu. Nasza firma zastosowała szereg rozwiązań przyjaznych dla użytkownika np. niska krawędź zasypu zasobnika, wyczystki z przodu kotła, stópki poziomowania kotła. Czytaj więcej

Tłok podający opał jest wzmocniony, zabezpieczony jest wymiennymi elementami ze stali nierdzewnej (zgarniacz). Element roboczy czyli wspomniany tłok jest w pełni ułożyskowany, poprawia to płynność jego pracy, żywotność oraz korzystnie wpływa na cichobieżność. Bardzo wygodne wyczystki umieszczone z przodu kotła pozwalają na łatwe i szybkie czyszczenie. Miejsca szczególnie narażone na utratę ciepła np. drzwiczki, posiadają dodatkową izolację termiczną. Kotły BIORAPS PLUS pracują w trybie zimowym i letnim (podgrzewa tylko zbiornik c.w.u.).

Bardzo ważną zaletą jest ekran grzewczy wodny lub żeliwny (dodatkowy odbiór ciepła). Produkowane są o mocach 16-75 kW. Charakterystyczną cechą kotłów BIORAPS PLUS jest ich niska emisja szkodliwych związków dzięki automatycznemu palnikowi.

Rodzaje paliwa