Kotły z podajnikiem tłokowym

BIORAPS CLASSIC

Automatyczny kocioł BIORAPS CLASSIC z tłokowym (szufladowym) podajnikiem paliwa jest bardzo sprawną konstrukcją, nawet do 88%.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki przy zachowaniu walorów praktycznych.

Kocioł umożliwia spalanie paliw ekologicznych z tzw. biomasy niedrzewnej w formie sprasowanego pelletu. W standardowym wyposażeniu jest ekran grzewczy (żeliwny) umożliwiający spalenie agrobrykietu w sytuacjach awaryjnych. Czytaj więcej

Tłok podający opał jest wzmocniony, zabezpieczony jest wymiennymi elementami ze stali nierdzewnej (zgarniacz). Element roboczy czyli wspomniany tłok jest ułożyskowany, poprawia to płynność jego pracy, żywotność oraz cichobieżność. Bardzo wygodne wyczystki umieszczone z przodu kotła. Kocioł typu BIORAPS CLASSIC jest przyjazny środowisku naturalnemu.

Rodzaje paliwa

Zalety

Atest ekologiczny

Kocioł posiada Świadectwo badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego". W niektórych regionach Polski pozwala to na uzyskanie bezzwrotnego dofinansowania ze strony Urzędu Gminy lub Miasta (nawet do 70%).

Ekran grzewczy

Kocioł posiada ekran grzewczy. Występują dwa rodzaje ekranów: wodny i żeliwny. Klient decyduje, którą wersje chce zamówić. Na ekranie grzewczynam tylko i wyłącznie w stuacjach awaryjnych możliwe jest spalanie paliwa ekologicznego np. brykiet z biomasy niedrzewnej. Takie rozwiązanie zapewnia użytkownikowi minimalny komfort grzewczy w przypadku awarii układu automatycznego. Zabronione jest spalanie śmieci lub odpadów.

Konfiguracja kotła (18)

Jako jedyny na rynku producent kotłów wprowadziliśmy od 2 do 22 możliwych konfiguracji technicznych dla danego kotła. W zakłdce "konfiguracja" znajdziecie Państwo kotły przedstawione w rzucie z góry. Obrazują one różne położenie komina i podajnika. Każda wariantowi przypisany jest numer. Jest to bardzo korzystne rozwiąznie dla Klientów, ułatwia opisanie swoich potrzeb i eliminuje ryzyko popełnienia błędu w trakcie zamówienia.
UWAGA! Nie doliczamy dodatkowych kosztów za wybór konfiguracji!

Sterownik kotła

Psiadamy sterowniki różnego typu. Od sterowników prostych do zaawansowanych pracujących na algorytmie FUZZY LOGIC / PID. Szczegóły sprawdż w zakładce "STEROWNIK".

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się np. uszczelki, rączki, napędy i inne. Cała oferta dostępna jest w naszym sklepie internetowym pod adresem: http://www.sklep-witkowski.pl

Dodatkowe zabezpieczenie wodne typu "strażak"

Całkowicie redukuje możliwość zapłonu paliwa w zasobniku. Działa na zasadzie zaworu termostatycznego - wtedy gdy temp. na czujniku przekroczy daną wartość zostaje otwarty zawór i woda zalewa żar (opcja).

Izolacja drzwiczek

Wprowadzona została dodatkowa izolacja drzwiczek: czyszczeniowych oraz paleniskowych w celu minimalizacji oddawania ciepła poza kocioł. Izolacja wykonana jest z płyty ceramicznej o grubości 20-25 mm.

Wysoka sprawność cieplna wymiennika <88%

Zapewnia, że wytworzone ciepło zanim wydostanie się do przewodu kominowego zostanie wykorzystane do maksimum.

Wyczystka kotła od frontu

Pozwala na bardzo łatwe i szybkie oczyszczenie kanałów konwekcyjnych wymiennika.

Zabezpieczenia i czujniki

Kocioł posiada szereg czujników i zabezpieczeń - ważna zaleta z punktu bezpiecznego użytkowania kotła. Zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do podajnika - 70 oC. Czujnik przegrzania silnika napędu podającego. Na standardowym wyposażeniu znajdują się również czujniki: temp. kotła, c.w.u., kontraktonowy (gwarantuje zawsze tą samą pozycję startową tłoka) oraz cz. termostatyczny kotła, który w przypadku osiągnięcia wartości krytycznej załącza wszystkie pompy i przerywa pracę dmuchawy.

Technologia produkcji

Wszystkie kotły produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej. Do produkcji używamy specjalnej blachy kotłowej. W naszych kotłach stosujemy dużą ilość "gięć", pozwala to zredukować większość spawów, przekłada się to na jeszcze wyższą jakość i precyzję wykonania.