Kotły zasypowe

NEPTUN

Dwupaleniskowe kotły NEPTUN znajdują szerokie zastosowanie w kotłowniach o dużym zapotrzebowaniu na ciepło (300 do 500 kW).

Najczęściej kotły tego typu ogrzewają duże szkoły, hale produkcyjne, kurniki, szklarnie itp. Kotły wyposażone są w dwa mikroprocesorowe regulatory temperatury i dwie dmuchawy. Czytaj więcej

Zastosowanie dwóch palenisk ma na celu, proces spalania mógł być prowadzony w sposób ciągły tzn. jedno palenisko zasypujemy do połowy, a drugie całkowicie.

Po wypaleniu się opału z pierwszego paleniska uzupełniamy w nim paliwo(w drugim palenisku cały czas spala się opał).

Rodzaje paliwa

Zalety

Dwa sposoby palenia

Możliwość spalania opału na dwa sposoby, tzn. "od góry" (przy użyciu elektronicznej aparatury sterującej) oraz "od dołu" wykorzystując naturalny ciąg kominowy w przypadku braku energii elektrycznej. Jest to bardzo ważna zaleta, która pozwala zachować komfort cieplny.

Dwie duże komory paleniskowe

Pozwala na spalanie różnych gatunków paliwa np. dużych kawałków drewna bez konieczności dzielenia ich oraz wydłuża stałopalność kotła.

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się np. uszczelki, rączki, napędy i inne. Cała oferta dostępna jest w naszym sklepie internetowym pod adresem: http://www.sklep-witkowski.pl

Konfiguracja kotła (11)

W zakłdce "konfiguracja" znajdziecie Państwo kotły przedstawione w rzucie z góry. Obrazują one różne położenie komina. Każda wariantowi przypisany jest numer. Jest to bardzo korzystne rozwiąznie dla Klientów, ułatwia opisanie swoich potrzeb i eliminuje ryzyko popełnienia błędu w trakcie zamówienia. UWAGA! Nie doliczamy dodatkowych kosztów za wybór konfiguracji!

Proces spalania może być nieprzerwany i odbywać się przez cały sezon grzewczy
Sterownik HURAGAN HD

Nowoczesny sterownik HURAGAN HD (wydłuża żywotność kotła oraz zwiększa stałopalność na jednokrotnym zasypie opału).

Swobodny załadunek opału

Powiększone drzwiczki zasypowe kotła. Rozwiązanie to pozwala nam na swobodny załadunek opału oraz spalanie dużych kawałków drewna bez konieczności ich rozłupywania.

Technologia produkcji

Wszystkie kotły produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej. Do produkcji używamy specjalnej blachy kotłowej. W naszych kotłach stosujemy dużą ilość "gięć", pozwala to zredukować większość spawów, przekłada się to na jeszcze wyższą jakość i precyzję wykonania.

Uniwersalność opału

Nasz kocioł jest uniwersalny - można w nim spalać różnorodny opał np. miał węglowy, węgiel kamienny, drewno itp.