AGROVIT  KOTŁY WITKOWSKI
Kotły z podajnikiem ślimakowym

Kotły typu AGROVIT są automatycznymi kotłami na biomasę niedrzewną. Wyposażone są w ślimakowy podajnik retortowy lub rynnowy APR pozwalający spalać paliwa ekologiczne.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki.

Najważniejszą zaletą oprócz niemalże bezobsługowej pracy jest dodatkowy ekran grzewczy wodny lub żeliwny (dodatkowy odbiór ciepła). Kotły AGROVIT produkowane są w zakresie 19-500 kW.
Charakterystyczną cechą kotłów AGROVIT jest ich niska emisja szkodliwych związków dzięki bezdymnemu spalaniu opału. Kotły serii AGROVIT mogą pracować w trybie zimowym i letnim.

AGROVIT PLUS  KOTŁY WITKOWSKI
Kotły z podajnikiem ślimakowym

AGROVIT PLUS są kotłami z podajnikiem automatycznym. Wyposażone są w ślimakowy podajnik retortowy lub rynnowy pozwalający spalać paliwa ekologiczne.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki, a obsługa minimalna.

Najważniejszą zaletą oprócz niemalże bezobsługowej pracy jest zaawansowana technologia produkcji i dowolność konfiguracji technicznej produktu (niskie koszty montażu). Charakterystyczną cechą kotłów AGROVIT PLUS jest ich niska emisja szkodliwych związków dzięki ekologicznemu spalaniu opału. 

AGROVIT LUX KOTŁY WITKOWSKI
Kotły z podajnikiem ślimakowym

Kotły/Piece CO typu AGROVIT LUX są automatycznymi kotłami. Wyposażone są w ślimakowy podajnik retortowy lub rynnowy pozwalający spalać paliwa ekologiczne z biomasy niedrzewnej.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki, a obsługa minimalna.

Najważniejszą zaletą kotłów oprócz niemalże bezobsługowej pracy jest ekran grzewczy wodny lub żeliwny (dodatkowy odbiór ciepła). Takie rozwiązanie pozwala na spalanie brykietów i ogrzania domu w przypadku braku prądu.

BIORAPS CLASSIC CLASSIC
Kotły z podajnikiem tłokowym

Automatyczny kocioł BIORAPS CLASSIC z tłokowym (szufladowym) podajnikiem paliwa jest bardzo sprawną konstrukcją, nawet do 88%.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki przy zachowaniu walorów praktycznych.

Kocioł umożliwia spalanie paliw ekologicznych z tzw. biomasy niedrzewnej w formie sprasowanego pelletu. W standardowym wyposażeniu jest ekran grzewczy (żeliwny) umożliwiający spalenie agrobrykietu w sytuacjach awaryjnych.

MULTIBIO WITKOWSKI
Kotły na biomasę

Kotły opalane słomą – MULTIBIO. To kotły wsadowe, których podstawowym paliwem jest słoma żytnia, pszenna, gryczana i rzepakowa.

Zastępcze paliwo to suche drewno kawałkowe. Kotły występują w mocach od 40 do 650 kW. Przy opalaniu kotłów można wykorzystać prostopadłościenne kostki 0,4x0,8x0,4 m lub baloty o średnicach 1m; 1,2m; 1,6m i 1,8 m. Kotły proponowane przez naszą firmę to konstrukcje trzy ciągowe. Rozwiązanie trzy ciągowe znacznie podnosi sprawność kotła grzewczego, obniżania temperaturę spalin (strata kominowa zmniejsza się nawet o 35%), a w konsekwencji kocioł jest oszczędniejszy niż dwu ciągowy.

BIORAPS PLUS KOTŁY WITKOWSKI
Kotły z podajnikiem tłokowym

Kotły/Piece CO typu BIORAPS PLUS są automatycznymi kotłami z podajnikiem tłokowym.

Kotły/Piece wyposażone są w nowatorski rynnowy palnik tłokowy pozwalający spalać biomasę niedrzewną w formie pelletu.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki. Obsługa jest wygodna i zajmuje niewiele czasu. Nasza firma zastosowała szereg rozwiązań przyjaznych dla użytkownika np. niska krawędź zasypu zasobnika, wyczystki z przodu kotła, stópki poziomowania kotła.

BIORAPS LUX KOTŁY WITKOWSKI
Kotły z podajnikiem tłokowym

Kotły typu BIORAPS LUX są automatycznymi kotłami z podajnikiem tłokowym. Wyposażone są w nowatorski rynnowy palnik pozwalający biomasę niedrzewną w formie pellets.

Zastosowanie automatycznego układu podawania paliwa oraz zaawansowanego sterowania elektronicznego sprawia, że komfort użytkowania jest bardzo wysoki i nie wymaga stałego nadzoru. Obsługa jest wygodna i zajmuje niewiele czasu. Nasza firma zastosowała szereg rozwiązań przyjaznych dla użytkowania np. niską krawędź zasypu zasobnika, wyczystki z przodu kotła oraz stópki do poziomowania kotła.

BIORAPS LUX pracują w trybie zimowym i letnim (podgrzewa tylko zasobnik c.w.u.).

PREKO KOTŁY WITKOWSKI
Kotły zasypowe

PROEKO to seria kotłów bardzo łatwych u obsłudze. Mogą pracować zarówno w systemie grawitacyjnym, jak i pompowym. Rozpalanie w tych kotłach odbywa się "od dołu" po czym ustawiamy zadaną temperaturę wody na miarkowniku ciągu. Przeznaczone do ogrzewania wody w instalacjach C.O. do temperatury nieprzekraczającej 90oC.

Poziomy układ kanałów konwekcyjnych w dużym stopniu wydłuża obieg spalin, w konsekwencji pozwala to na maksymalne wykorzystanie ciepła wytworzonego w procesie spalania. Budowa ta zwiększa sprawność kotła. Kotły PROEKO przeznaczone są do spalania biomasy niedrzewnej w formie brykietu. Proces spalania paliwa nie wymaga użycia energii elektrycznej - kotły pracując wykorzystują naturalny ciąg powietrza w kominie.