Kotły klasy 5

ERGO PLUS

Kotły c.o. ERGO PLUS o mocach od 14 - 28 kW uzyskały 5 klasę według normy PN EN 303-5:2012. Dzięki temu kotły zaliczają się do grupy produktów, które najmniej szkodzą środowisku naturalnemu. Nasze kotły typu ERGO PLUS można zgłaszać do programów samorządowych, które dotują zakup takiego urządzenia. Uwaga – kocioł ERGO PLUS posiada zapalarkę do węgla w standardzie!

Kocioł posiada także certyfikat TÜV Rheiland, który nie tylko poddaje kontroli produkty, opakowania czy instrukcje obsługi, ale także zakłady produkcyjne, w których one powstają. Oznacza to , że produkty jakie oferujemy są najwyższej jakości. Czytaj więcej

Kotły posiadają żeliwny palnik EKOENERGIA + zapalarka spalający paliwo typu eko-groszek. Stalowy korpus wodny wykonany jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm (wewnątrz). Zastosowanie krańcówek we wszystkich drzwiczkach w kotle jest dodatkowym zabezpieczeniem, które podczas otwarcia drzwiczek przerywa pracę wentylatora nadmuchowego oraz podajnika paliwa.

Seria kotłów ERGO PLUS posiada sterownik firmy PLUM, który obsługuje 4 pompy wodne, 2 termostaty, 2 siłowniki mieszaczów, regulacje pogodową i pokojową. W opcji dostępny jest moduł SONDA LAMBDA, układ zamkniętego (wężownica schładzająca + zawór VST) oraz sterowania poprzez internet (ecoNET).

Kotły przeznaczone są do systemów wodnych centralnego ogrzewania w domkach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej (biurowce, hale, magazyny, itp.). Dostępne moce grzewcze: 14, 17, 28, 38, 50, 75 kW. Kocioł posiada w standardowym wyposażeniu: sterownik PLUM, dmuchawę, podajnik, automatyczna zapalarka węgla, narzędzia do obsługi, układ wyrównywania ciśnienia w koszu i dokumentację.

Rodzaje paliwa

Zalety

5 klasa emisji spalin

Jest to obecnie najwyższa klasa emisji spalin kotła grzewczego. Umożliwia ubieganie się o dofinanosowanie przy zakupie kotła. Kotły klasy 5 nie posiadają dodatkowego paleniska. 

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się np. uszczelki, rączki, napędy i inne. Cała oferta dostępna jest w naszym sklepie internetowym pod adresem: http://www.sklep-witkowski.pl

Palnik Ekoenergia

Palnik wykonany w całości z żeliwa (palenisko, ślimak, korpus). Żeliwo zapewnia odporność na korozje i uszkodzenia mechaniczne.

Czujniki krańcowe drzwiczek

Zastosowanie krańcówek we wszystkich drzwiczkach w kotle jest dodatkowym zabezpieczeniem, które podczas otwarcia drzwiczek przerywa pracę wentylatora nadmuchowego oraz podajnika paliwa.

Zawirowywacze spalin

Są to stalowe wkładki o specjalnym kształcie. Wprowadzają dodatkowe zaburzenia w przepływie spalin. Poprawiają efektywność odbioru ciepła. 

Izolacja drzwiczek

Wprowadzona została dodatkowa izolacja drzwiczek: czyszczeniowych oraz paleniskowych w celu minimalizacji oddawania ciepła poza kocioł. Izolacja wykonana jest z płyty ceramicznej o grubości 20-25 mm.

Moduł internetowy
(ecoNET 300)

ecoNET300 to moduł komunikacyjny, który umożliwia zdalne zarządzanie pracą urządzeń PLUM za pomocą komputera, tabletu, telefonu przez Internet. Użytkownik ma dzięki temu możliwość sterowania parametrami: pracy pomp, mieszaczy, wentylatorów, spalania. Moduł jest opcją dodatkowo płatną. Na stronie producenta można pobrać aplikację na systemy Android i iOS. Więcej informacji o ecoNET 300 znjadziesz tutaj.

System wyrównywania ciśnienia w zbiorniku

Jest to system, który doprowadza część powietrza z dmuchawy do zbiornika paliwa.

Efekt jest taki, że ścianki wewnętrzne zawsze są suche, a nadciśnienie zapobiega cofaniu się dymu z palnika. 

Sterownik kotła

Psiadamy sterowniki różnego typu. Od sterowników prostych do zaawansowanych pracujących na algorytmie FUZZY LOGIC / PID. Szczegóły sprawdż w zakładce "STEROWNIK".

Obsługa 4 pomp wodnych

Sterownik serii PLATINUM obejmuje pompy: CO1, CO2, cyrkulacyjną i dodatkową.

Sterowanie pogodowe

Czujnik od sterowania pogodowego montowany jest na zewnątrz budynku. Za pośrednictwem krzywych grzewczych dostosuwuje charakterystykę pracy kotła.

Moduł ecoLAMBDA
(opcja)

ecoLAMBDA jest nowoczesnym urządzenie elektroniczne przeznaczone do pomiaru i regulacji zawartości tlenu w spalinach. Moduł ecoLAMBDA wyposażony jest w interfejs komunikacyjny nowej generacji, za pomocą którego wyniki pomiaru z modułu są przesyłane do regulatora. Efektem tego jest zapewnienie optymalizacji procesu spalania. Opcja dodatkowo płatna. Więcej informacji tutaj.

Automatyczna zapalarka
Strefy czasowe
(tygodniowy program)

Strefy czasowe / harmonogram umożliwiją nam wprowadzania obniżej lub temperatur w konkretnych dniach i godzinach. Dobrze ustawiony program czasowy może zapewnić do 10% oszczędności na paliwie.

Atestowana stal kotłowa