Kotły klasy 5

ECOPELL MINI

Linia kotłów ECOPELL MINI przeznaczona jest do ogrzewania domów jednorodzinnych i małych firm. Paliwem podstawowym jest pellet z drewna o granulacji 6-8 mm. Kotły produkowane są w mocach: 16, 20, 25, 30 kW. Wyposażone są w narzutkowy palnik pelletowy z zapalarką.

Kotły zostały przebadane na znak bezpieczeństwa ekologicznego. Uzyskały najwyższą 5 klasę oraz spełniają wymogi Ekoprojektu (ECODESIGN). Czytaj więcej

Stalowy korpus wodny jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm (wewnątrz). Zastosowanie krańcówek we wszystkich drzwiczkach w kotle jest dodatkowym zabezpieczeniem, które podczas otwarcia drzwiczek przerywa pracę wentylatora nadmuchowego oraz podajnika paliwa. Jest jedno z wielu rozwiązań, które mają na celu bezpieczeństwo użytkownika. Kocioł jest wykonany jest w tzw. wersji wysokiej – zajmuje mało miejsca w kotłowni – wymiary są kompaktowe i pozwalają na montaż w niewielkich kotłowniach.

Dotykowy i kolorowy regulator firmy PLUM obsługuje 4 Pompy, 2 termostaty wewnętrzne, 2 mieszacze, regulacje pogodową i pokojową. Istnieje możliwość zamontowania modułu SONDA LAMBDA, sterowania GSM oraz przystosowania do układu zamkniętego (wężownica schładzająca +zawór), modułu internetowego ecoNET. Proces spalania nadzoruje w sposób płynny algorytm fuzzy logic pid.

Rodzaje paliwa

Zalety

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się.

Atestowana stal kotłowa
Palnik rynnowy Bio
Sterowanie fuzzy logic pid
Strefy czasowe
(tygodniowy program)
Dogodne usytuowanie wyczystki z przodu kotła

Pozwala na bardzo łatwe i szybkie oczyszczenie kanałów konwekcyjnych wymiennika.

Zabezpieczenia i czujniki

Kocioł posiada szereg czujników i zabezpieczeń - ważna zaleta z punktu bezpiecznego użytkowania kotła. Zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do podajnika - 70 oC. Czujnik przegrzania silnika napędu podającego. Na standardowym wyposażeniu znajdują się również czujniki: temp. kotła, c.w.u., kontraktonowy (gwarantuje zawsze tą samą pozycję startową tłoka) oraz cz. termostatyczny kotła, który w przypadku osiągnięcia wartości krytycznej załącza wszystkie pompy i przerywa pracę dmuchawy.

Obsługa 4 pomp wodnych

Sterownik serii PLATINUM obejmuje pompy: CO1, CO2, cyrkulacyjną i dodatkową.

Sonda lambda
(wyposażenie opcjonalne)
Dotykowy wyświetlacz

Ekran sterownika jest kolorowy i dotykowy. Sterownik produkowany jest przez firmę PLUM.

Moduł internetowy
(wyposażenie opcjonalne)
Czujniki krańcowe drzwiczek

Zastosowanie krańcówek we wszystkich drzwiczkach w kotle jest dodatkowym zabezpieczeniem, które podczas otwarcia drzwiczek przerywa pracę wentylatora nadmuchowego oraz podajnika paliwa.

Zawirowywacze spalin

Są to stalowe wkładki o specjalnym kształcie. Wprowadzają dodatkowe zaburzenia w przepływie spalin. Poprawiają efektywność odbioru ciepła. 

Ekodesign / Ekoprojekt

Nasze kotły spełniają założenia Ekoprojektu / Ecodesign. Kotły są ekologiczne, energooszczędne i przyjazne w użytkowaniu. Kotły mogą być stosowane w programach samorządowych, które mają na celu wymianę starych urządzeń grzewczych na nowe, które spełniają aktualne ekologiczne normy.