Kotły klasy 5

ECOPELL MINI

Linia kotłów ECOPELL MINI przeznaczona jest do ogrzewania domów jednorodzinnych i małych firm. Paliwem podstawowym jest pellet z drewna o granulacji 6-8 mm. Kotły produkowane są w mocach: 16, 20, 25, 30 kW. Wyposażone są w narzutkowy palnik pelletowy z zapalarką.

Kotły zostały przebadane na znak bezpieczeństwa ekologicznego. Uzyskały najwyższą 5 klasę oraz spełniają wymogi Ekoprojektu (ECODESIGN). Stalowy korpus wodny jest ze stali kotłowej P265GH o grubości 6 mm (wewnątrz). Zastosowanie krańcówek we wszystkich drzwiczkach w kotle jest dodatkowym zabezpieczeniem, które podczas otwarcia drzwiczek przerywa pracę wentylatora nadmuchowego oraz podajnika paliwa. Czytaj więcej

Jest jedno z wielu rozwiązań, które mają na celu bezpieczeństwo użytkownika. Kocioł jest wykonany jest w tzw. wersji wysokiej – zajmuje mało miejsca w kotłowni – wymiary są kompaktowe i pozwalają na montaż w niewielkich kotłowniach.

Dotykowy i kolorowy regulator firmy PLUM obsługuje 4 Pompy, 2 termostaty wewnętrzne, 2 mieszacze, regulacje pogodową i pokojową. Istnieje możliwość zamontowania modułu SONDA LAMBDA, sterowania GSM oraz przystosowania do układu zamkniętego (wężownica schładzająca +zawór), modułu internetowego ecoNET. Proces spalania nadzoruje w sposób płynny algorytm fuzzy logic pid.

Rodzaje paliwa

Zalety

Ekodesign / Ekoprojekt

Nasze kotły spełniają założenia Ekoprojektu / Ecodesign. Kotły są ekologiczne, energooszczędne i przyjazne w użytkowaniu. Kotły mogą być stosowane w programach samorządowych, które mają na celu wymianę starych urządzeń grzewczych na nowe, które spełniają aktualne ekologiczne normy. 

5 klasa emisji spalin

Jest to obecnie najwyższa klasa emisji spalin kotła grzewczego. Umożliwia ubieganie się o dofinanosowanie przy zakupie kotła. Kotły klasy 5 nie posiadają dodatkowego paleniska. 

Dotykowy wyświetlacz

Ekran sterownika jest kolorowy i dotykowy. Sterownik produkowany jest przez firmę PLUM.

Czujniki krańcowe drzwiczek

Zastosowanie krańcówek we wszystkich drzwiczkach w kotle jest dodatkowym zabezpieczeniem, które podczas otwarcia drzwiczek przerywa pracę wentylatora nadmuchowego oraz podajnika paliwa.

Zawirowywacze spalin

Są to stalowe wkładki o specjalnym kształcie. Wprowadzają dodatkowe zaburzenia w przepływie spalin. Poprawiają efektywność odbioru ciepła. 

Izolacja drzwiczek

Wprowadzona została dodatkowa izolacja drzwiczek: czyszczeniowych oraz paleniskowych w celu minimalizacji oddawania ciepła poza kocioł. Izolacja wykonana jest z płyty ceramicznej o grubości 20-25 mm.

Moduł internetowy
(ecoNET 300)

ecoNET300 to moduł komunikacyjny, który umożliwia zdalne zarządzanie pracą urządzeń PLUM za pomocą komputera, tabletu, telefonu przez Internet. Użytkownik ma dzięki temu możliwość sterowania parametrami: pracy pomp, mieszaczy, wentylatorów, spalania. Moduł jest opcją dodatkowo płatną. Na stronie producenta można pobrać aplikację na systemy Android i iOS. Więcej informacji o ecoNET 300 znjadziesz tutaj.

Gwarancja 5-cio letnia na trwałość i sprawne działanie kotła

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów dlatego na nasze kotły udzielamy aż 5-cio letniej gwarancji. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Można w naszej firmie kupić wszystkie części zużywające się np. uszczelki, rączki, napędy i inne. Cała oferta dostępna jest w naszym sklepie internetowym pod adresem: http://www.sklep-witkowski.pl

Sterownik kotła

Psiadamy sterowniki różnego typu. Od sterowników prostych do zaawansowanych pracujących na algorytmie FUZZY LOGIC / PID. Szczegóły sprawdż w zakładce "STEROWNIK".

Wyczystka kotła od frontu

Pozwala na bardzo łatwe i szybkie oczyszczenie kanałów konwekcyjnych wymiennika.

Zabezpieczenia i czujniki

Kocioł posiada szereg czujników i zabezpieczeń - ważna zaleta z punktu bezpiecznego użytkowania kotła. Zabezpieczenie przed cofaniem płomienia do podajnika - 70 oC. Czujnik przegrzania silnika napędu podającego. Na standardowym wyposażeniu znajdują się również czujniki: temp. kotła, c.w.u., kontraktonowy (gwarantuje zawsze tą samą pozycję startową tłoka) oraz cz. termostatyczny kotła, który w przypadku osiągnięcia wartości krytycznej załącza wszystkie pompy i przerywa pracę dmuchawy.

Sterowanie pogodowe

Czujnik od sterowania pogodowego montowany jest na zewnątrz budynku. Za pośrednictwem krzywych grzewczych dostosuwuje charakterystykę pracy kotła.

Atestowana stal kotłowa
Moduł ecoLAMBDA
(opcja)

ecoLAMBDA jest nowoczesnym urządzenie elektroniczne przeznaczone do pomiaru i regulacji zawartości tlenu w spalinach. Moduł ecoLAMBDA wyposażony jest w interfejs komunikacyjny nowej generacji, za pomocą którego wyniki pomiaru z modułu są przesyłane do regulatora. Efektem tego jest zapewnienie optymalizacji procesu spalania. Opcja dodatkowo płatna. Więcej informacji tutaj.

Strefy czasowe
(tygodniowy program)

Strefy czasowe / harmonogram umożliwiją nam wprowadzania obniżej lub temperatur w konkretnych dniach i godzinach. Dobrze ustawiony program czasowy może zapewnić do 10% oszczędności na paliwie.

Obsługa 4 pomp wodnych

Sterownik serii PLATINUM obejmuje pompy: CO1, CO2, cyrkulacyjną i dodatkową.

Zapalarka